Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Rioja Gran Reserva od Marqués de Murrieta mezi nejlepšími

25. leden 2021  České nápoje   komentáře (0)  403 x

Respektovaný časopis Wine Spectator přináší každoročně aktualizovaný seznam top 100 nejlepších vín. V roce 2020 se na samotný vrchol žebříčku dostala výjimečná Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial. Oceňované víno pochází z vinařství Marqués de Murrieta, jednoho ze dvou nejstarších vinařství v oblasti La Rioja.

Rioja Gran Reserva od Marqués de Murrieta mezi nejlepšímiRioja Gran Reserva od Marqués de Murrieta mezi nejlepšími

Uveřejnění těch nejlepších vín podle respektovaného časopisu Wine Spectator je očekávanou událostí. Výběr top 100 vín je pravidelně aktualizován a doplňován již od roku 1988. Hodnocení probíhá na základě porovnání kvality, hodnoty a dostupnosti a nejvíce mohou vína obdržet 100 bodů. Na 1. místo se v aktuálním hodnocení mezi všemi víny dostala Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial z dílny španělského vinařství Bodegas Marqués de Murrieta z roku 2010 s hodnocením 96 bodů. Obecně je toto víno považováno za jedno z nejlepších v oblasti La Rioja a dostupné je pouze v těch nejlepších ročnících. Lahev na českém trhu pořídíte u distributora prémiových alkoholických a nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits (www.1er.cz), vyjde vás na 3155 Kč.

Kromě toho, že se jedná o skutečně prémiové víno, na vás čeká komplexní a plná chuť, která se mísí s dlouhým kořeněným nádechem. Závěr vás potěší tóny sladkého dřeva. Zároveň však víno neztrácí svou suchou chuť. Plnost vína je podmíněna dlouhým zráním v sudu. Než byla Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial uvedena na trh, zrála nejdříve po 30 měsíců v sudech z amerického dubu a pak ještě celých 36 měsíců v lahvi.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist