Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Rulandské šedé z Mělníka je nejlepší v Čechách

10. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  183 x

Šampionem Národní soutěže vín vinařské oblasti Čechy se letos stalo Rulandské šedé 2021, české zemské víno z mělnického Vinařství Vondrák. Národní soutěž vín je největší a nejvyšší soutěž vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem, za finanční podpory Vinařského fondu a ve vinařské oblasti Čechy ji pořádá Cech českých vinařů.

 

Naprostou dominanci v Čechách letos předvedla vína z Mělnické vinařské podoblasti, když ovládla všechny hlavní kategorie. Vinařství Vondrák, které sídlí v Mělníku, získalo titul českého Šampiona a zároveň vítězství v kategorii bílých suchých a polosuchých vín za Rulandské šedé 2021, české zemské víno. Velký úspěch zaznamenalo také vinařství Vinné sklepy Kutná Hora, které se svými víny opanovalo hned dvě kategorie - růžová vína a klarety a červená vína suchá. Šampion již tradičně získá navíc barikový sud, a to od Cechu českých vinařů.

„Rulandské šedé je jedno z prvních vín, které jsme vysadili na našich nových pozemcích. Jsme rádi, že během pár let získalo uznání nejen u laické veřejnosti, ale i u odborné poroty. Hrozny vyzrály na kopci s poetickým názvem Ráj, který může být synonymem pro Pinot Gris, ale i další naše odrůdy,“ sdělil Bc. Luděk Vondrák, majitel vinařství, ze kterého Šampion pochází a dodal: „tuto nevelkou vinici s oblibou obhospodařují i nejmladší z rodu Vondráků Václav a Vojta.“

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá

  • Šampion a vítěz kategorie: Rulandské šedé 2021, české zemské víno – Vinařství Vondrák - Mělník

Kategorie B – bílá polosladká vína

  • Vítěz kategorie: Rulandské šedé 2021, výběr z hroznů - Školní statek Středočeského kraje (Mělník)

Kategorie D – růžová vína a klarety

  • Vítěz kategorie: Regent rosé 2021, české zemské víno - Vinné sklepy Kutná Hora

Kategorie E – červená vína suchá

  • Vítěz kategorie: Cabernet Cortis 2015, české zemské víno - Vinné sklepy Kutná Hora

Nejlepší kolekce: Vinařství Salabka Praha

Čtyři komise složené z vinařských odborníků hodnotily 2. srpna 128 vín z České vinařské oblasti, v prostorách sklepního hospodářství České zemědělské univerzity v Mělníku. Hodnocená vína obdržela 7 velkých zlatých, 36 zlatých a 1 stříbrnou medaili. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín bylo nominováno z vinařské oblasti Čechy 116 vín. Nominovaná vína budou spolu s ostatními postupujícími víny z vinařské oblasti Morava soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích. Hlavním partnerem soutěže jsou BS vinařské potřeby.

Výstava vín pro veřejnost

Vína oceněná v soutěži bude možné ochutnat ve čtvrtek 18. srpna 2022 v aule České zemědělské univerzity v Praze na Suchdole, a to od 16 do 21 hodin. Prezentaci vín vyrobených z hroznů vypěstovaných ve vinařské oblasti Čechy, včetně Šampiona, vítězů jednotlivých kategorií a všech medailistů pořádá Cech českých vinařů a na místě je ochutnávajícím představí sami vinaři.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist