Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Růžové Mionetto Prosecco

25. únor 2021  České nápoje   komentáře (0)  396 x

Pití kvalitního italského Prosecca se stalo absolutním fenoménem a získalo si nesmírnou oblibu po celém světě. Jeho milovníkům se nyní konečně naskytla příležitost ochutnat novinku, která byla dlouhou dobu předmětem diskusí a přání. Vinaři ze severní Itálie, z domova Prosecca, dostali povolení vyrábět i jeho růžovou variantu. Vznikla zcela nová kategorie, apelace Prosecco Rosé DOC. Jedna z nejoblíbenějších značek Prosecca v České republice v těchto dnech představuje významný přírůstek kolekce Mionetto Prestige, Mionetto Prosecco Rosé DOC.

Růžové Mionetto ProseccoRůžové Mionetto Prosecco

Mionetto Prosecco Rosé DOC je extra dry šumivé víno s jemnou barvou broskvového květu a dlouhotrvajícím perlením. V jeho vůni je patrný ovocný buket s výraznými tóny grapefruitu a červeného ovoce. Prodloužené zrání na kvasinkách navíc přináší neodolatelnou vůni medu a chlebové kůrky. Růžové Prosecco se skvěle hodí zejména jako aperitiv, k předkrmům či jednohubkám. Báječně souzní také s italským menu, především pak s mořskými plody.  Ideální teplota k jeho podávání se pohybuje v rozmezí 6–8 °C.

Vyrobeno za přísných pravidel

Prosecco je šumivé víno, které se smí vyrábět pouze v severní Itálii v oblastech Veneto (Benátsko) a Friuli Venezia Giulia (Furlánsko-Julské Benátsko). Ačkoli se ve zmíněných regionech i dosud vytvářela celá řada výborných růžových šumivých vín, jejich označení „Prosecco“ nebylo možné. Prosecco mohlo být vyráběno výlučně z hroznů odrůdy Glera, tedy z odrůdy bílého vína. Růžové Prosecco tak logicky nešlo vytvořit. Většina členů apelace ale podpořila plán na povolení růžové varianty a italské Ministerstvo zemědělství tento návrh podpořilo. Výrobcům Prosecca se tak 1. srpna 2020 otevřela zcela nová kategorie. Odrůdu Glera doplňuje z 10–15 % Pinot Noir. Právě modré hrozny odrůdy Pinot Noir stojí za nádhernou světle růžovou barvou Prosecca Rosé. Růžové Prosecco podléhá stejně přísným pravidlům výroby jako jeho již známý protějšek. Jako u bílého Prosecca platí, že musí být vyrobeno metodou Charmat a že sekundární fermentace musí probíhat minimálně 60 dní.

Oznámení o povolení výroby růžového Prosecca bylo ve vinařských kruzích jednou z největších událostí loňského roku. Severoitalští vinaři se začali připravovat, aby mohli své nejlepší růžové bublinky představit světu. Nejinak tomu bylo i ve vinařství Mionetto, které je jedním z nejstarších výrobců Prosecca. Cuvée odrůd Glera a Pinot Noir je na světě a sklenku perfektního Prosecca ve vzácné jemně růžové barvě si mohou nyní nalít a vychutnat i čeští milovníci Prosecca.

Češi Prosecco milují

Prosecco je chloubou regionů severní Itálie a našlo si bezpočet příznivců po celém světě. Popularita Prosecca od roku 2016 strmě stoupá i u nás. České republice dokonce patří 13. příčka v žebříčku zemí dovážejících Prosecco. Podle údajů sdružení výrobců Prosecca se v roce 2019 do ČR dovezlo přes 5,5 milionu lahví Prosecca, tedy o téměř 26 % více než v roce předchozím. Stále větší oblibě se těší i značka Mionetto, kterou zde distribuuje společnost BOHEMIA SEKT. „V průběhu let zaznamenáváme o Prosecco stále větší zájem. V minulém roce se u nás prodalo přes tři čtvrtě milionu lahví Prosecca Mionetto, což je o téměř 30 % více než v roce 2019. Jsme rádi, že se podařilo realizovat myšlenku, která už dlouho klíčila, a zavést novou kategorii Prosecco Rosé DOC. Velmi nás těší, že jedinečnou novinku vinařství Mionetto mohou ochutnat už i čeští spotřebitelé. Aktuálně jednáme s partnery o její distribuci,  je  k dostání i na našem e-shopu www.osobnivinoteka.cz. A to jak samostatně, za cenu 199 Kč, tak i ve speciálním limitovaném Prosecco balíčku,“ dodává Marek Žižkovský, manažer značky Mionetto pro Českou republiku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist