Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Salon vín: Bohemia Sekt Prestige 36 vévodí šumivé kategorii

9. leden 2023  České nápoje   komentáře (0)  470 x

Kolekce nejlepších českých a moravských vín pro letošní rok je na světě a hvězdná stovka Salonu vín ČR láká k ochutnání. Kategorii šumivých vín pro rok 2023 ovládl Bohemia Sekt Prestige 36 brut. Mezi stovkou zlatých medailistů je společně s ním i šest dalších vín z produkce společnosti BOHEMIA SEKT.

Salon vín: Bohemia Sekt Prestige 36 vévodí šumivé kategoriiSalon vín: Bohemia Sekt Prestige 36 vévodí šumivé kategorii

Salon vín – národní soutěž vín je nejprestižnější vinařskou soutěží v České republice. Aktuální ročník zaznamenal historicky nejvyšší počet přihlášených vín. Odborná komise hodnotila rekordních 2643 vzorků od 203 vinařů. Zlaté i stříbrné medaile Salonu vín, o které se vína ucházejí, jsou garancí nejvyšší možné kvality. O ní se mohou zájemci přesvědčit mimo jiné v historickém sklepení státního zámku ve Valticích, kde se nachází stále expozice Salonu vín. Letošní kolekce bude přístupná od 3. února. „Do naší práce vkládáme jen to nejlepší a jsme rádi, že její kvalita je potvrzena i krásným oceněním, jakým je sedm míst v Salonu vín. Obzvlášť nás těší prvenství v kategorii šumivých vín. Letošní šampion Bohemia Sekt Prestige 36 brut opět prokázal, že jde o skutečně mimořádné šumivé víno. Jak je známo, čas je nejlepším přítelem sektů, každý další den, měsíc a rok jim pomáhá získat charakteristickou chuť, plnost a harmonii. Bohemia Sekt Prestige 36 brut je naším nejdéle zrajícím sektem prémiové řady Prestige,“ uvádí Josef Švéda, hlavní sklepmistr společnosti BOHEMIA SEKT. Mezi stovkou nejlepších českých vín se dále umístila i šestice tichých vín společnosti BOHEMIA SEKT značek Habánské sklepy (2), Vinařství Pavlov (2) a Víno Mikulov Sommelier Club (2).

TIPY ZE SALONU VÍN 2023

Šumivé víno roku 2023

Kategorii šumivých vín bude letos vévodit Bohemia Sekt Prestige 36 brut, který byl oceněn v prestižní soutěži Salon vín – národní soutěž vín nejvyššími známkami. Jeho jméno prozrazuje, že na kvasinkách leží vždy minimálně 36 měsíců. Cuvée tvoří Chardonnay a Rulandské modré. Na první pohled okouzlí jiskrně zlatavou barvou s měděnými odlesky a jemným bohatým perlením. Vůně je ušlechtilá, příjemně ovocná, s výraznými tóny po tropickém ovoci, mangu a limetce. Chuť je pak šťavnatá, se svěží kyselinkou, dokonale čistá a harmonicky vyvážená. Dlouhé ležení sektu na kvasinkových kalech dodává tomuto šumivému vínu příjemné terciální tóny, které harmonicky doplňují jeho celkový charakter. Sekt má intenzivní, brilantně čistý a strukturovaný závěr.

www.osobnivinoteka.cz, 360 Kč

Citrus a med

V intenzivní vůni bílého vína Vinařství Pavlov Solitér, Chardonnay 2021, pozdní sběr převládá výrazná kombinace citrusů a sladkého medu. Jeho bohatá chuť sadového ovoce, oříšků a másla osloví každého milovníka vína. Vychutnejte si skleničku oceněného vína a přeneste se do úrodné vinařské podoblasti Mikulovska.

www.osobnivinoteka.cz, 215 Kč

Vítězná chuť Pálavy

Čisté aroma, výrazná ovocnost a plná chuť jsou hlavní přednosti oceněného vína Vinařství Pavlov Solitér, Pálava 2020, výběr z hroznů. Prémiové polosladké víno vyniká svojí vůní šťavnatých mandarinek a bílých broskví. Výraznou a podmanivou chuť podtrhují tóny medu a jemného koření, doplněné vyšším zbytkovým cukrem. Zažijte chuť slunné Pálavy ukryté v láhvi!

Poklad z pálavské Sahary

Intenzivní aroma exotického ovoce, květu a jemného koření, zlatavá barva a svěží chuť. Pro tyto atributy získalo Rulandské šedé 2021, pozdní sběr uznání od tuzemských vinařských odborníků. Moravské víno pocházející z viniční trati Sahara na Pálavě získalo značce Víno Mikulov Sommelier Club zlatou medaili z národní soutěže Salon vín 2023.

Víno z Dolních Věstonic

Svěží a lahodné Chardonnay 2021, pozdní sběr značky Víno Mikulov Sommelier Club pocházející z Mikulovské vinařské podoblasti připomíná svojí intenzivní vůní čerstvě sklizené sadové ovoce, ananas a žlutý meloun. Šťavnatá chuť vína s harmonickou dochutí osloví opravdové znalce vín a bezpochyby bude ozdobou slavnostních okamžiků.

Modrý Portugal zahalený v květinách

Modrý Portugal 2018, pozdní sběr z vinařství Habánské sklepy se pyšní ovocnou chutí a jemně kořenitou až harmonickou dochutí. Na první pohled zaujme granátovou barvou, na první přivonění pak širokou vůní s převládajícími tóny květin. Víno lze považovat za stálici Salonu vín, letos v něm obhájilo zlatou medaili z roku 2022.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist