Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Salon vín ČR

3. listopad 2022  České nápoje   komentáře (0)  276 x

Salon vín ČR, největší degustační expozice v Česku, která nabízí 100 nejlepších tuzemských vín pro daný rok, letos zaznamenal návrat k rekordní předcovidové návštěvnosti. Některý z degustačních programů zde v říjnu absolvovalo o více než 50 % více návštěvníků než v uplynulých pandemických letech. O tom, že kvalita umí přitáhnout lidi pak svědčí nedávné ocenění Salonu vín ČR jako šampiona soutěže Top vinařský cíl.

Jen za říjen letošního roku zaznamenal Salon vín 2 622 prodaných vstupenek, tedy účastníků placených degustačních programů, což je 3. nejvyšší měsíční návštěvnost v historii. Zároveň tato návštěvnost přinesla historicky rekordní tržbu tohoto vinařského lákadla.

„Jsme velmi potěšeni, že návštěvnost Salonu vín atakuje historicky rekordní čísla. Vrací se nám naši tradiční zákazníci a navíc k nám míří spousta nových zájemců o moravská a česká vína. Potěšitelná je také návštěvnost ze zahraničí. Sice se ještě nepodařilo obnovit počty návštěvníků z Asie, zejména Jižní Koreje, ale sledujeme nárůst návštěvníků od našich sousedů, především z Polska a Slovenska,“ sdělil Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín ČR provozuje a dodal: „chtěl bych tak všem poděkovat, zejména pak kolegům, tedy pracovníkům expozice Salonu vín, kteří se o tento nárůst velmi zasloužili.“

Minulý týden proběhlo také slavnostní předání plakety „TOP VINAŘSKÝ CÍL – CHAMPION“. Salon vín ČR získal již po druhé za sebou nejvyšší počet hlasů v soutěži preferencí turistů mířících za krásami vinařských regionů – TOP vinařský cíl, a stal se tak jejím absolutním Championem i za rok 2022. Salon vín ČR soutěžil v prestižní kategorii držitelů titulu TOP vinařský cíl minulých ročníků, tedy uspěl jako nejlepší mezi nejlepšími.

Salon vín teď čeká další prestižní oborová událost, a to výběr Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2023 a 100 nejlepších vín pro rok 2023, který proběhne 23. a 24. v Centru Excelence ve Valticích.

Salon vín ČR je degustační expozice 100 nejlepších vín pro daný rok, vybraných v rámci naší nejvyšší a největší soutěže vín – Národní soutěže vín. Je umístěn v prostorách zrekonstruovaného podzemí státního zámku ve Valticích a slouží nejen k prohlížení a poučení, ale především k celoročnímu ochutnávání, které je možné absolvovat v rámci několika degustačních programů. Součástí Salonu vín je také naučná expozice věnovaná vinařství a prodejna dárkových předmětů a someliérských potřeb. Vína je v omezeném množství možné také zakoupit přímo na místě nebo prostřednictvím e-shopu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist