Šampionem Mikulovské podoblasti NSV se stává Ryzlink rýnský z Mikulova tratě Za cihelnou roč. 2017 z řady Terroir Moravia
3. září 2019 České nápoje komentáře (0) 1019 x„Mikulovská vinice Za cihelnou dává opakovaně vzniknout nádherným vínům. Toto víno dokvášelo a zrálo na kvasnicích ve velkém sudu, což mu umožnilo dosáhnout výrazného charakteru. Projevuje se výraznou vůní citrusů, rakytníkové šťávy a sušených bylin a pokračuje v široké chuti s pevnou kyselinkou a dlouhou minerální dochutí,“ komentuje úspěch vína sklepmistr Zbyněk Žiška. Toto víno bude již brzy puštěno do prodeje.
Šampionem Mikulovské podoblasti NSV se stává Ryzlink rýnský z Mikulova tratě Za cihelnou roč. 2017 z řady Terroir MoraviaVe Vinařském Centru Excelence ve Valticích profesionální degustátoři dva dny hodnotili vína Mikulovské vinařské podoblasti, aby z nich vybrali ta nejlepší. Letošní ročník přinesl hned dvě kuriozity. Při finálním rozstřelu, tedy výběru Šampiona, měla hned dvě vína – Chardonnay 2018, výběr z hroznů z Vinařství Garčic Pavlov a Ryzlink rýnský 2017, pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Bzenec – stejný počet bodů. Následně tedy muselo dojít na hlasování přítomných degustátorů v superkomisi, kteří nakonec poměrem hlasů 5:2 za Šampiona vybrali Ryzlink rýnský.
Do soutěže bylo přihlášeno celkem 654 vín. Z toho získalo 19 vín velké zlaté, 146 vín zlaté a 39 vín stříbrné medaile. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo z Mikulovské vinařské podoblasti 565 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími ze Slovácké, Velkopavlovické a Znojemské vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a vinařské oblasti Čechy, soutěžit o postup do finále a o titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.
Zdroj: Zámecké vinařství.cz
[Nahoru ↑]
Hodnocení
3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!












