Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Soutěž Vinařství roku

16. září 2021  České nápoje   komentáře (0)  387 x

Svaz Vinařů vyhlašuje již 12. ročník prestižní oborové soutěže Vinařství roku. Do soutěže se tak mohou začít přihlašovat jednotlivá vinařství. Z těch bude následně vybráno devět finalistů, kteří se utkají o vítězství ve svých kategoriích a titul absolutního vítěze a držitele titulu Vinařství roku 2021. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny 27. ledna na brněnském výstavišti. Vinařství roku pořádá Svaz vinařů ČR za finanční podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje.

Soutěž Vinařství rokuSoutěž Vinařství roku


Přihlášená vinařství budou dle objemu produkce rozdělena do třech kategorií – malé, střední a velké vinařství, z nichž následně odborná komise vybere ta nejlepší jako vítěze jednotlivých kategorií absolutního vítěze a držitele titulu Vinařství roku 2021.

„Vinařství roku není soutěží vín, takže nám pouze mimořádná kvalita vyráběných vín nestačí. Vinařství roku musí kromě vína nutně vynikat v celém vinařském oboru,“ vysvětluje podstatu nejvyšší oborové soutěže nově zvolený prezident Svazu vinařů ČR PhDr. Martin Chlad a dodává: „uspět v soutěži může jedině vinařství, které posouvá dál celé moravské a české vinařství dál, je nápadité, má vize, které zvládá naplňovat, a je zaslouženou inspirací ostatním. Právě díky takovým roste úroveň našeho vinařství, a proto je potřeba je za tento přístup také oceňovat.“

Tři fáze soutěže

Soutěž Vinařství roku je rozdělena do třech fází. V první fázi, od 15. září do 10. října, budou probíhat nominace jednotlivých vinařství vinařskými spolky a sdruženími, nebo se mohou vinařství nominovat sama, pokud ovšem plní veškeré povinnosti dané vinařským zákonem.

Následně bude nominované hodnotit porota složená ze zástupců širší odborné veřejnosti z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína, architektury nebo designu. Toto hodnocení potrvá od 18. do 31. října a zúží počet nominovaných na finálových devět – 3 malá vinařství (do 50.000 litrů/rok), 3 střední (50.001 – 250.000 litrů/rok) a 3 velké vinařství (nad 250.000 litrů/rok).

V konečné třetí fázi 21. – 23. listopadu posoudí sedmičlenná odborná komise přímo v jednotlivých vinařstvích, do jaké míry naplňují finalisté stanovená soutěžní kritéria, a definitivně rozhodne o vítězích. Po úspěšných on-line aktivitách v loňském ročníku soutěže, počítá Svaz vinařů i v letošním roce s rozsáhlejší prezentací finálových vinařství na internetu.

Celý proces hodnocení bude završen 27. ledna, kdy budou na brněnském výstavišti v Pavilonu A3 (Rotundě) oceněny nejen významné osobnosti moravského a českého vinařství, ale především vyhlášeni vítězové ve třech soutěžních kategoriích a absolutní vítěz Vinařství roku 2021. Galavečer bude opět moderovat pan Marek Eben.

Vítězi titulu Vinařství roku se v minulosti stala vinařství Škrobák, Víno J. Stávek, Vinselekt Michlovský, Bohemia Sekt, Hana Mádlová, Znovín Znojmo, Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, Zámecké vinařství Bzenec a Vican rodinné vinařství a dvakrát vinařství Sonberk.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje.

Důležité termíny:

  • 10. října 2021 – ukončení možností přihlášení a nominace
  • 18. října – 31. října 2020 – hlasování poroty – výběr devíti finalistů
  • 21. – 23. listopadu 2021 – hodnocení finalistů odbornou komisí
  • 27. ledna 2022 – slavnostní vyhlášení vítězů moderované Markem Ebenem

Organizátor si vyhrazuje právo učinit změny v termínech a charakteru programu v závislosti na epidemiologické situaci a souvisejících opatření.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist