Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Společnost Tenute del Mondo kupuje 50% ve vinařství Chateau Miraval

19. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  307 x

Společnost Tenute del Mondo, která je spolu s rodinou Frescobaldi vlastníkem ikonických vín Masseto, Ornellaia, Luce, CastelGiocondo a výhradním vlastníkem ikonických vín Achaval Ferrer a Arínzano, dnes oznámila koupi padesáti procent vinic Chateau Miraval a značky Miraval od Angeliny Jolie. Tenute del Mondo je dceřinou společností Stoli Group, předního světového výrobce ultraprémiových lihovin a vín.

Ilustrační obrázekIlustrační obrázek

„Miraval doplňuje naši širokou nabídku vín," uvedl Jon Pepper, expert na vína a generální ředitel společnosti Tenute del Mondo. „S nabídkou tak vyhlášeného rosé jsme v dobré pozici, abychom splnili náročné požadavky našich zákazníků i partnerů."

„Dlouhodobě obdivujeme výjimečná vína značky Miraval. Je nám opravdu velkou ctí, že můžeme přispět k zachování ducha značky a investovat náš čas i vášeň do budoucnosti vína Miraval," uvedl Damian McKinney, globální generální ředitel společnosti Stoli Group. „Jsme nadšeni, že můžeme stát vedle Brada Pitta v roli kurátorů jejich výjimečné nabídky vín."

O skupině Stoli® Group

Skupina Stoli® Group byla založena v roce 2013 a je zodpovědná za výrobu, správu a distribuci globálního portfolia lihovin SPI. Je známá především díky značce Stolichnaya® Vodka a v posledních letech rozšířila své portfolio, aby oslovila prémiové zákazníky a sofistikovanější globální spotřebitele. Mezi jejich značky patří: Stoli® Vodka, Elit™ Vodka, Bayou® Rum, Kentucky Owl®, Villa One™, Gator Bite™ Rum Liquers, Cenote™ Tequila a Se Busca™ Mezcal. Skupina Stoli Group je přítomna na více než 176 trzích a spolupracuje s týmem 200 nadšených distributorů po celém světě. Společnost Stoli má sídlo v Lucembursku a výrobní závody ve Španělsku, Itálii, Argentině a Spojených státech, z nichž některé mají bohatou historii sahající až do počátku minulého století. Další informace naleznete na adrese stoli-group.com.

O společnosti Tenute del Mondo

Vinařská divize skupiny Stoli, Tenute del Mondo, byla vytvořena s cílem vybudovat přední světové portfolio ultraprémiových vinařství. Její základ byl položen v roce 2006, když koupila část společnosti Marchesi de Frescobaldi, která vlastní italské vinařské ikony Masseto, Ornellaia, Luce a CastelGiocondo. Skupina expandovala do Argentiny akvizicí nejlépe hodnoceného argentinského vinařství Achaval Ferrer v roce 2011 a Melipal v roce 2019 a v roce 2015 získala nejstarší španělské vinařství Propiedad de Arínzano, které bylo založeno již v roce 1055. Odbornou veřejností oceňovaná vína Tenute del Mondo se prodávají ve více než 90 zemích světa a vychutnávají si je zákazníci v mnoha nejlepších světových restauracích a vinárnách. Další informace naleznete na Tenute del Mondo.

O vinařství Miraval

Château Miraval je panství v jižní Francii, které je domovem jednoho z nejlepších růžových vín v Provence. Panství se skládá z historického zámku a 400 hektarů pozemků, které jsou osázeny vinnou révou, olivovníky a borovicemi. Chateau Miraval rosé je od svého uvedení na trh oceňováno odbornou veřejností a rychle se stalo jednou z předních značek rosé v regionu. Další informace najdete na stránkách Miraval.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist