Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Stovky ocenění přivezla naše vína z Vídně

23. září 2021  České nápoje   komentáře (0)  380 x

Moravským a českým vinařům se jako v předchozích ročnících zadařilo na prestižní světové soutěži vín AWC Vienna. Letos si z jejího již 18. ročníku odvážejí úctyhodných 293 medailí a k tomu ještě 108 Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Stovky ocenění přivezla naše vína z VídněStovky ocenění přivezla naše vína z Vídně

Z celkového počtu 428 přihlášených moravských a českých vín bylo oceněno 75 vín zlatými a 218 stříbrnými medailemi, 108 vín ještě obdrželo Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Nejúspěšnějším se letos stalo vinařství Vinselekt Michlovský, které utržilo hned 24 medailí, z toho 7 zlatých a 17 stříbrných. Na pomyslném druhém místě se umístilo vinařství Vinofol se 6 zlatými a 1 stříbrnou medailí. Po čtyřech zlatých si ještě odvážejí ANNOVINO - vinařství Lednice a vinařství Štěpán Maňák.

„Na medailové úspěchy jsme si za poslední ročníky AWC Vienna už poměrně zvykli, nicméně úspěch ve formě některého z ocenění pro 401 z 428 přihlášených vín z České republiky znamená přeci jen něco více. Tato mezinárodní soutěž vín přináší zajímavé srovnání úrovně středoevropských vín a letošní ročník jednoznačně ukázal, že ta moravská patří v regionu mezi ta vůbec nejlepší,“ komentoval úspěch vinařů Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

V letošním roce naši vinaři obstáli v konkurenci 12 525 vín od 1 641 producentů ze 44 zemí z celého světa. Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 24. října 2021.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist