Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Svatomartinský košt Brno

1. listopad 2022  České nápoje   komentáře (0)  322 x

Největší ochutnávka Svatomartinského vína u nás proběhne tradičně na brněnském náměstí Svobody. Kvality letošní úrody můžete zakusit samozřejmě 11. listopadu, na svátek svatého Martina, přímo v 11:00. Vybírat můžete mezi 100 vzorků od různých vinařů. Pokud to máte do Brna daleko, najděte si jinou svatomartinskou akci v kalendáři na webu vinazmoravyvinazcech.cz.

Svatomartinský košt v Brně je příjemnou příležitostí pro setkání s rodinou a přáteli nad sklenkou vína z první letošní sklizně. Úplně první lahev na slavnostní přípitek doveze na jedenáctou hodinu na náměstí Svobody samotný sv. Martin na bílém koni. Za jeho zády se potáhne dlouhý průvod, který projde centrem města. Všechno završí žehnání vína na podiu.

„Vzhledem k příznivému průběhu sezóny budou Svatomartinská vína obecně lehčí s nižším obsahem alkoholu. Vína z odrůdy Müller Thurgau budou převážně broskvová, grepfruitová nebo s jemným muškátem. Veltlínské červené rané bude mít lehce hrozinkovo medové tóny s banánovým podtónem a v Muškátu moravském najdeme většinou vůni a chuť tropických citrusových plodů jako jsou limetky a mandarinky. Růžová vína budou příjemná, ovocná a svěží, s tóny třešní, zralých višní a jemnou smetanovostí. Červená vína budou také svěží a ovocná. Svatovavřinecké bude mít tóny plané švestky a sušeného ovoce, Modrý Portugal pak květinovou vůni po pivoňkách, lučním kvítí a jemné tóny lesního ovoce,“ prozradil první informace o vínech ročníku 2022 Ing. Marek Babisz z Národního vinařského centra.

Pro možnost ochutnávat Svatomartinská vína je třeba si zakoupit degustační set, který obsahuje sklenici, katalog a dobíjecí čip. Kromě stovky vzorků mladých vín od několika desítek vinařů budete moci ochutnat také místní speciality a užít si i doprovodný program s živou cimbálovou muzikou.

Oblíbenou akci, která potrvá až do 17:00, tradičně pořádá Vinařský fond. Ten zároveň podporuje řadu dalších svatomartinských akcí po celé republice. Podrobnější informace naleznete na webu Vína z Moravy, vína z Čech, včetně přehledu letošních akcí v kalendáři.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist