Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Templářské Chardonnay uspělo v Americe

6. červen 2019  České nápoje   komentáře (0)  225 x

V soutěži, jejíž prestiž stojí na expertní mezinárodní porotě, získaly Templářské sklepy Čejkovice jako jedno ze dvou českých vinařství platinovou medaili a současně i titul šampiona výstavy v kategorii „Chardonnay“, která patří k nejvíce ceněným. Tímto přeborníkem je Chardonnay 2017, suché, v pozdním sběru, z řady Sanctus Victoria.

Templářské Chardonnay uspělo v AmericeTemplářské Chardonnay uspělo v Americe

Do letošního ročníku bylo přihlášeno 1 400 vzorků z celého světa. Vína hodnotilo 32 porotců z 12 zemí světa, což je v Severní Americe největší skupina mezinárodních hodnotitelů vinařských soutěží. Porota hodnotí anonymně, uděluje jednak šampiona kategorie a dále jednotlivé medaile – platinové, zlaté, stříbrné a bronzové. Čeští vinaři posbírali celkem 2 šampiony kategorie, 13 platinových medailí, 18 zlatých, 76 stříbrných a 94 bronzových.

Na platinovou medaili a šampiona kategorie dosáhly z českých vinařství pouze dvě, mezi nimi právě naše vinařské družstvo. Navíc v Americe uctívané kategorii Chardonnay. Jde o veliké uznání našim sklepmistrům a vůbec všem, kteří se na výrobě vína u nás podílejí. Ocenění je o to výraznější, že jde o nejprestižnější americkou soutěž, která má navíc charitativní rámec,“ dodává Ing. Tomáš Kubík, obchodní a marketingový ředitel Templářských sklepů Čejkovice.

Great American International Wine Competition se konala letos ve dnech 4. – 5. května ve městě Rochester ve státě New York. Soutěž má také charitativní dosah, nadace Raise the Glass a InterVol, které jsou organizátory akce, pomáhají především nákupem repasované lékařské techniky a její distribucí do různých oblastí světa postižených přírodními či humanitárními katastrofami.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist