Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Úspěch B/V vinařství v Německu

23. září 2020  České nápoje   komentáře (0)  418 x

Vlivem koronaviru byla účast moravských vinařů na 27. ročníku jedné z nejpřísněji hodnocených světových vinařských soutěží MUNDUS VINI v Německu sice skromná, i tak si naši vinaři odvážejí úctyhodných 28 medailí. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

Úspěch B/V vinařství v NěmeckuÚspěch B/V vinařství v Německu

Mezinárodní soutěž vín MUNDUS VINI se konala od 28. do 30. srpna v německém Neustadt an der Weinstrasse. Letošní již 27. ročník byl jako většina soutěží zkomplikovaný koronavirovou krizí. Moravští vinaři do ní přihlásili jen 54 vzorků, ale odvezli si krásných 28 medailí. Reprezentace jižní Moravy se ujalo hlavně B/V vinařství, které obdrželo hned 27 medailí, z toho jednu velkou zlatou, 11 zlatých a 15 stříbrných medailí. Jednu stříbrnou medaili pak získalo ještě vinařství Štěpán Maňák.

„Ačkoliv účast na této soutěži nebyla letos z naší strany až tak vysoká, tak si myslím, že zisk 28 medailí a z toho jedné velké zlaté je vynikající výsledek. MUNDUS VINI patří mezi nejpřísněji hodnocené mezinárodní vinařské soutěže a každá medaile se počítá,“ komentuje výsledek Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Na 120 odborníků na víno chutnalo a hodnotilo během čtyř dnů téměř 4 500 vín z celého světa. Celkem bylo uděleno 13 velkých zlatých, 919 zlatých a 849 stříbrných medailí. Nejvíce medailí získala tradičně vína z Itálie, následována Španělskem, domácím Německem, Francií a Portugalskem.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist