Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Úspěchy našeho vinařství na Bacchus Madrid

8. červen 2021  České nápoje   komentáře (0)  188 x

Ve dnech 24.-27. května se v paláci Casino de Madrid konal již 19. ročník jedné z nejprestižnějších vinařských soutěží světa, Bacchus Madrid 2021. Z třídenního hodnocení 1691 vzorků vín ze 21 zemí světa si Česká republika odváží titul Nejlepší enolog v kategorii tichá vína a 15 zlatých a 12 stříbrných medailí!

Úspěchy našeho vinařství na Bacchus MadridÚspěchy našeho vinařství na Bacchus Madrid

Ocenění pro nejlepšího enologa získal pan Jiří Tomanhlavní enolog BV Vinařství z Milotic, a to za nejlepší kolekci a zároveň i nejlépe hodnocené víno České republiky Ryzlink rýnský 2017 pozdní sběr, které získalo jednu ze třiceti dvou velkých zlatých medailí Gran Bacchus de Oro.

„BV Vinařství svůj skvělý úspěch doplnilo o dalších sedm zlatých a čtyři stříbrné medaile. Dvě zlaté medaile si ze španělské metropole odváží Znovín Znojmo, po jedné zlaté medaili obdržel Gotberg, Nové Vinařství, Vinařství Lahofer, Štěpán Maňák a Sonberk. Výčet čtrnácti zlatých ocenění ještě doplňuje dvanáct stříbrných medailí. Neskutečný úspěch a skvělá reklama pro tuzemská vína ve světě,“ shrnuje výsledky a pocity ze soutěže Mirek Majer, který za společnost DAVINUS ve spolupráci se zkušenou slovenskou degustátorkou a další pravidelnou členkou mezinárodní poroty Editou Ďurčovou zároveň zajišťoval organizaci a společnou dopravu vzorků z České republiky.

V mezinárodní porotě v letošním roce zasedli hodnotitelé z jednadvaceti zemí světa. Znovu nechybělo několik držitelů titulu Master of Wine, enologové nebo sommelieři s titulem MS. Česká republika byla počtem vzorků (75) po Španělsku, Mexiku a Slovensku čtvrtou nejlépe zastoupenou zemí. V odborné porotě ji zastupoval Miroslav Majer, ředitel společnosti DAVINUS, který měl v rámci letošního ročníku, již potřetí v řadě, čest jedné z hodnotících komisí předsedat. Společně s ním zastupoval Českou republiku i Martin Šmíd, sommelier společnosti Znovín Znojmo.

Bacchus Madrid je jednoznačně nejvýznamnější a nejprestižnější hodnocení vín na španělské půdě, které již pravidelně pořádá Unie španělských degustátorů, pod vedením jejího prezidenta, pana Fernanda Gurucharri Jaque, a ředitele, pana Miguela Berzosy. I letos bylo zaštítěno patronátem OIV a celá soutěž opět nechyběla na seznamu nejprestižnějších světových soutěží VINOFED.

Zdroj: Tiskováý zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist