Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Úspěšný rok na soutěžích Concours Mondial zakončila sladká vína

17. říjen 2022  České nápoje   komentáře (0)  246 x

Čtvrtá a poslední část nejprestižnější mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles tentokrát patřila sladkým a fortifikovaným vínům. Moravská vína se v konkurenci 525 vín z 20 zemí světa opět neztratila a ziskem 9 medailí potvrdila, že se jim na soutěžích pod hlavičkou Concours Mondial tradičně daří. Účast na soutěžích finančně podporuje Vinařský fond a organizačně zajišťuje Národní vinařské centrum.

Z celkového počtu 9 medailí pro moravská sladká vína je 6 zlatých a 3 stříbrné. Polovinu zlatých medailí, tedy tři, si pak připsalo vinařství Znovín Znojmo, které se tak stalo nejúspěšnějším zástupcem z Moravy. Dvě medaile, po jedné zlaté a stříbrné, pak ještě přidalo vinařství Volařík z Mikulova.

“Soutěž Concours Mondial de Bruxelles byla letos poprvé rozdělena do čtyřech částí, tzv. sessions, kde se hodnotila vždy jen určitá vína. Moravská a česká vína zaznamenala významné úspěchy ve všech dosavadních částech a nejinak tomu je i v této poslední, věnované sladkým vínům, která jsou velmi specifická. Zejména pak těší medaile pro odrůdu Pálava, která byla vyšlechtěna u nás na jižní Moravě a známá je často právě ve své sladké podobě,” sdělil Ing. Marek Babisz, manažer Salonu vín ČR.

V závěrečné části hodnotilo v sicilské Marsale sladká a fortifikovaná vína 50 odborníků z 20 zemí světa. Úvodní březnová část soutěže patřila růžovým vínům. Šampionem kategorie polosuchých vín a velkou zlatou medaili zde získal ?not noir 3,14 Rulandské modré Rosé, pozdní sběr 2017 z vinařství Znovín Znojmo. Druhá, nejobsazenější část, určená tichým červeným a bílým vínům se konala v květnu a vynesla moravským bílým vínům nejvíce ocenění ze všech vinařských regionů. Následovala v červenci třetí část, věnovaná tentokrát šumivým vínům, kde moravské a české sekty utržily krásných 10 medailí.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se např. v Plovdivu (Bulharsko), v Jesolu (Itálie), Guimares (Portugalsko), Luxemburku (Lucembursko), Bratislavě (Slovensko), Aiglé (Švýcarsko) a dalších. V roce 2020 soutěž poprvé hostilo moravské Brno. Česká republika se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994. Jubilejní 30. ročník soutěže se bude konat v květnu příštího roku ve městě Poreč v regionu Istrie v Chorvatsku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist