Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

V Mikulově se opět chystá Pálavské vinobraní

29. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  958 x

Konec prázdnin se blíží a s ním i poslední možnost zakoupit do konce srpna zvýhodněné vstupné na třídenní program 69. ročníku Pálavského vinobraní za 490 Kč. Mikulov, město s vůní jihu, tak za necelý měsíc přivítá opět všechny milovníky vína a festivalové atmosféry.

PlakátekPlakátek

Bohatý a aktivní program Pálavského vinobraní nabízí nepřeberné množství zážitků všem účastníkům bez ohledu na zájmy či věkové zařazení. V různých zákoutích Mikulova se tak můžete vydat za vínem či burčákem, dobrým jídlem, historií, folklórem, populární hudbou i jazzem nebo vzít děti na pohádky. Letošními novinkami jsou pak živé obrazy s výjevy historie města a kostýmované skupinky, procházející městem. Hosté se mohou těšit i na soutěž O nejlepší burčák a král letos dorazí se svou družinou na Náměstí již v pátek.

Tradičně velký počet návštěvníků očekáváme i v mikulovském amfiteátru, který byl loni zrekonstruován,“ poznamenala Irma Konešová, ředitelka akce. „Hlavní scéna amfiteátru letos přivítá takové hvězdy, jakými jsou David Koller, Chinaski, Tata Bojs, Slza, Blue Effect, Kristína, The Tap Tap nebo houslista Pavel Šporcl,“ doplnila Konešová.

Neméně zvučná jména se pak po celé tři dny objeví i na scéně na Náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na Jana Budaře, Petra Bendeho či Spirituál kvintet. Náměstí bude patřit také folklórním souborům, cimbálovým muzikám či dechovkám. Sobotní večerní program zde ozvláštní Cirkus trochu jinak a herecké vokálně-instrumentální kvarteto Hamleti. Folklorní vystoupení kromě Náměstí oživí i postranní uličky, zámecký park i oblíbené Vinařské městečko.

Jako každý rok pak historickou atmosféru navodí družina krále Václav IV. s královnou Chantal Poullain. Královskou družinu mohou návštěvníci postupně potkat na různých místech vinobraní, jako je Kozí hrádek, Vinařské městečko, terasa zámku i na hlavním podiu mikulovského amfiteátru. Pod patronací Chantal Poullain bude tradiční nedělní výstup křížovou cestou až na vrchol Svatého kopečku.

Víno v hlavní roli“ je již tradičním mottem Pálavského vinobraní. Na hosty čeká ve všech svých podobách, od moštu přes burčák až po finální produkt víno. Ukázky klasického zpracování hroznů na ručním mlýnku a pomocí mechanického lisu opět představí Sedlecká vína u Udírenské věze zámku. Čerstvý hroznový mošt je zde možné ochutnat i zakoupit pro domácí výrobu burčáku.

Prestižní veřejná výstava Národní soutěže vín mikulovské podoblasti bude připravena v hlavním sále mikulovského zámku a odborníci i laikové bude moct ochutnat rekordních více než 600 vzorků bílých, růžových i červených vín. Gajdošův sál mikulovské zámku opět zve na Mikulovský nos a Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně. Nejen další prostory zámku pak nabídnou po celé tři dny degustace takových vinařství jako Víno Marcinčák, vinařství Vinofol nebo Vína Mikulov.

Mnoho vína a burčáku „proteče“ Vinařským městečkem v Kapucínské ulici, kde budou mít návštěvníci také možnost potkat krále Václava IV. i Boha vína Bakcha, kteří budou žehnat moravským vinařům k dobré úrodě. K vínu patří i vynikající moravská gastronomie a tu nabídne řada stánků na Náměstí, ale i restaurace, kavárny a vinotéky v bočních uličkách po celém Mikulově.

Ani letos nezapomínáme na děti, pro něž jsme nejen na Kozím hrádku, na nádvoří zámku, ale i v zámecké zahradě připravili řadu hraných i loutkových pohádek, interaktivních her, soutěží, atrakcí a vystoupení různých kejklířů“, uvedla Irma Konešová.

Ještě do konce srpna mohou všichni vstupenky na třídenní program zakoupit za 490 Kč. Od 1. září a před konáním Pálavského vinobraní i na místě u pokladny pak budou k dispozici za 590 Kč. Kompletní program, aktuality i veškeré informace nejen o předprodeji a prodeji vstupenek lze najít na webových stránkách Pálavského vinobraní 2016 .

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist