Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Valtické vinné trhy se blíží

12. duben 2022  České nápoje   komentáře (0)  251 x

Už za necelý měsíc, ve dnech 6. - 7. května 2022 proběhne v hlavním městě vína ve Valticích již 55. ročník oblíbených Valtických vinných trhů. Akce, která je označovaná jako Wimbledon mezi výstavami vín je s více než stopadesátiletou tradicí zároveň nejstarší celostátní soutěží vín s mezinárodní účastí v České republice.

Valtické vinné trhy se blížíValtické vinné trhy se blíží

Právě proběhl sběr vzorků na tuto prestižní vinařskou soutěž v Národním vinařském centru, které v ČR dohlíží na objektivitu a transparentnost vinařských soutěží. Akci pořádá společnost Valtické vinné trhy ve spolupráci se Střední vinařskou školou ve Valticích.

Valtické vinné trhy se konají každý rok vždy počátkem května a nově zrekonstruovaná zámecká jízdárna ve Valticích jim dodává nezapomenutelnou kulisu. Na tuto vinařskou slavnost pravidelně přijíždí téměř 6 000 návštěvníků, kteří ochutnávají nejkvalitnější vína z celé České republiky, ale také zahraničí. Součástí výstavy je vždy pokus o překonání rekordu v řetězovém přiťuknutí medailovým vínem.

„Právě byl ukončen sběr vzorků, které do letošního ročníku soutěže přihlásili vinaři. Celkem se jedná o 740 vín především z České republiky, Slovenska a Rakouska. Tato vína nejprve posoudí a obodují odborné komise v Národním vinařském centu, ale v rámci Valtických vinných trhů mohou všechna z nich včetně šampionů ochutnat i návštěvníci,“ řekl organizátor Valtických vinných trhů David Šťastný z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a dodal: „i tím se tato vinařská soutěž odlišuje od ostatních, navíc v této jedné z mála celorepublikových výstav májí svá zastoupení i zahraniční vína a to z Itálie, Francie, Nového Zélandu, Chile, USA, Španělska nebo Argentiny. Letos budeme mít historicky největší zastoupení právě těchto zahraničních vín. Soutěži a akci pro milovníky vína to dodá další rozměr a jedinečnou možnost srovnání.

Vinné trhy ve Valticích mají opravdu dlouholetou tradici. Počátky této akce se datují ke sklonku devatenáctého století, novodobá historie se pak začala psát v roce 1967, kdy byl uspořádán I. poválečný ročník v současné podobě.

Hodnocení vín proběhne v termínu 19. až 22. dubna 2022 ve vinařském Centru Excelence v sousedství spolupořádající vinařské školy ve Valticích. Hlavní ocenění jsou Champion v kategorii bílých vín, Champion v kategorii červených vín a Champion za nejvýše ohodnocené zahraniční víno. Mezi vysoce prestižní ocenění patří i pohár za nejlepší kolekci vín na celé výstavě. Získaná ocenění jsou mezi vinaři velmi vysoce hodnocena. Valtické vinné trhy se konají pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, města Valtice a Břeclavi, Jihomoravského kraje a akce probíhá za podpory Vinařského fondu a dalších významných partnerů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist