Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vánoční tipy pro milovníky sektu

21. říjen 2020  České nápoje   komentáře (0)  307 x

Vánoce se blíží a s nimi i otázka, čím udělat radost rodině a přátelů. Je přitom tolik možností, jak obdarovat své blízké nejen prakticky, ale i stylově. Vybrali jsme proto několik tipů, které pod stromečkem ocení každý milovník sektů. Díky vašim dárkům se pití sektu stane pro vaše blízké obřadem.

Vánoční tipy pro milovníky sektuVánoční tipy pro milovníky sektu
  • Samotná lahev sektu je skvělý dárek, vsaďte na tradici a kvalitu. Vyberte ze širokého portfolia značky Rotkäppchen, nejoblíbenější a neprodávanější značky sektů v Německu.  Kulturu šumivých vín ztělesňuje od roku 1856. Více než 160. letá tradice značky si během své doby našla ženské i mužské příznivce. Pro milovanou maminku, která dává přednost lehkým růžovým sektům vyberte Rotkäppchen Rosé Sec, který ohromí svou losovou barvou, delikátní harmonickou chutí připomínající lesní jahody a svěžím ovocným buketem. Pro tatínka, milovníka vybraných chutí doporučujeme suchý Rotkäppchen Sec.  Elegantní sekt, který je vysoce ceněn díky svému harmonickému buketu a příjemné šumivé eleganci. Víno má ovocný charakter s náznakem lahodné sladkosti v jemném závěru. Další blízké a kamarády potěšíte polosuchých sektem Rotkäppchen Demi Sec, což je nejpopulárnější produkt z řady Rotkäppchen. Zejména díky svému vyrovnanému charakteru a příjemnému buketu sklízí úspěchy jak u žen, tamužů všech věkových kategorií. Sekty Rotkäppchen jsou dostupné v běžné obchodní síti za 139 Kč.
  • Kvalitní a především tvarově správné sklenice na víno jsou pro podávání a chuť sektu zásadní. Vždy platí, že sekt potřebuje správný kalich, aby odhalil své nejkrásnější tóny. A navíc tento dárek lze zosobnit jemným pískováním se jménem či věnováním. Kombinace křehkého skla a vkusného dekoru dovolí vyniknout barvě vína a pozvednout podávání vína na vyšší úroveň. Sekty Rotkäppchen si nejlépe vychutnáte ze štíhlých, vysokých sklenic – tzv. flétnových nebo ze sklenic mírně tulipánovitého tvaru, ve kterých se buket velice dobře rozvine a udrží.
  • Zajímavým dárkem může být i sada se šavlí na sabráž, nakonec oslavy nového roku se blíží a tento způsob otvírání lahví s sebou nese spousty zábavných okamžiků.
  • Degustace sektů je skvělou příležitostí k vychutnání široké palety chutí a vůní. Ideálně ve společnosti svých blízkých nebo přátel. Pokud se s přáteli nechcete nebo nemůžete potkat osobně, objednejte si degustaci online. Zažijte spoustu zábavy a budete bohatší o nové zážitky.
  • O víně a sektu se napsalo již nepřeberné množství knih, encyklopedií či průvodců. Mnohé z nich obsahují velmi praktické informace např. o párování sektů s jídlem. Jak si vybrat to správné pro danou příležitost, nebo jak lahve doma správně skladovat.
  • Cestovat a poznávat jiné země, které produkují skvělé víno a sekty je nyní dost komplikované. Ale přátele či blízké můžete vzít na cestu kolem světa prostřednictvím magazínu o víně a sektu, nejznámějším je Decanter či Wine Spectator. Objednejte předplatné a obdarovaný si na vás každý měsíc během čtení s láskou vzpomene.
  • Chladicí kyblíky tzv. „Ice bucket“ slouží k uchování správné teploty vína během jeho podávání. Aby se bublinky a buket optimálně rozvinuly, musí být sekt vychlazen na správnou teplotu, proto je při podávání vína zcela zásadní kde lahev skladujete. Kyblíků je na trhu celá řada, od plastových přes nerezová až po designové, stačí si jen vybrat ten správný kousek.

Možností, jak milovníky vína potěšit je na trhu opravdu mnoho. Věříme, že jsme vás našimi tipy inspirovali a přejeme krásné vánoční svátky plné pohodových a radostných chvil s vašimi blízkými.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist