Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Velká říjnová degustace se bude konat v klubu Lávka

23. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  990 x

Každý rok ochutná sommelier Vladimír Vaněk přes 1500 druhů vín. Na Velké říjnové degustaci ve čtvrtek 13. října v pražském klubu Lávka představí 45 nejlepších z nich. A rovnou je napáruje s delikatesami, jako jsou sýry, čokoláda nebo teriny. Revoluční koncept „vinného couchingu“ naučí gurmány vybírat vína podle chuti, ale také podle příležitosti. Vstupné vyjde v předprodeji na 590 Kč.

Ilustrační fotoIlustrační foto

Naučte se poznat svou odrůdu

Chcete poznat vína, která si dopřává třeba anglická královna, a spárovat je s čokoládou, sýrem nebo uzeninami? Zjistit, jaký je rozdíl mezi evropským a novosvětským stylem Sauvignonu? A jak se to má s cenou a jejím vlivem na komplexnost a délku vína? Z Velké říjnové degustace budete odcházet vybaveni odpovědí na každou z těchto otázek. Navíc začnete hodnotit vinné odrůdy podle svých chuťových pohárků a ne podle toho, co se zrovna „nosí“.

Program bude volný. Návštěvníci si mohou vybrat, zda zkusí jen vína, která je zajímají, nebo postupně projdou celou 45 vzorkovou degustační sadu. Vína budou seřazena do tematických celků podle odrůd. Zastoupena budou vína z malých rodinných vinařství Evropy (Španělsko, Francie, Itálie, Německo), ale i z prestižních oblastí Austrálie a Nového Zélandu.

VŘD: Jde vlastně o Antidegustaci

Zjednodušit lidem svět vína a zpestřit ho tím pravým jídlem. Takové cíle vedly k rozhodnutí sommeliera Vladimíra Vaňka zanechat kariéry v marketingu a rozjet vlastní e-shop s vínem Ocenenavina.cz i zážitkové Antidegustace. „Koncept vznikl jako rekce na kvalitu standardních ochutnávek u nás. Běžně se vína degustují ve skupině více než 20 lidí, vzorky jsou často jen průměrné, sommelier řeší primárně prodej a o zážitku párování vína s jídlem se vám může jen zdát. Dostanete maximálně kus chleba s eidamem,“ vyjmenovává, proti čemu chce svým přístupem k vínu bojovat. A to nejen na intimních degustacích o deseti lidech, ale také na větších akcích, kam atmosféru v říjnu již potřetí přenese.

Přísný výběr vín má 4 fáze

Pro webové stránky Ocenenavina.cz ochutná Vladimír Vaněk ročně přes 1500 vín. Vybere jen 100 těch, která mají nejlepší poměr ceny a kvality. Jedná se o vína, která se umisťují na předních místech světových degustačních soutěží, nebo naopak zajímavá vína z malých zatím neobjevených vinařství. Na Velké říjnové degustaci se objeví selekce 45 z nich.

Každé víno prochází Vladimírovým přísným čtyřfázovým výběrem: „V první fázi zvolím oblast a odrůdu, kterou hledám. Ve druhé fázi testuji celá portfolia vinařů, jejichž vína mě oslovila, abych věděl, že povedený vzorek nebyl jen náhoda. Ve třetí fázi nastává degustace vybraných vín v klidu domova a s časovým odstupem. Lahve, které projdou i touto fází, pak představím k posouzení několika zákazníkům. Až poté se vína mohou dostat nabídky mého e-shopu,“ popisuje výběr. Na webu navíc provozuje online poradnu, kde s výběrem vína poradí komukoli v reálném čase.

Velká říjnová degustace | 13. 10. 2016 | 19:00 – 22:00 | Klub Lávka, Novotného lávka 201/1

Vstupenky v předprodeji: 590 Kč pro 30 nejrychlejších, jinak 690 Kč

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist