Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vína VOC Znojmo i na Znojemském historickém vinobraní

9. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  1311 x

VOC Znojmo najdete na Znojemském historickém vinobraní hned na třech místech: u rotundy, na hradě a ve Vlkově věži. A za víny VOC Znojmo můžete vyrazit i Vinobusem.

Ilustrační obrázekIlustrační obrázek

Největší vinařskou scénou Znojemského historického vinobraní je degustace vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Letos bude v nabídce 73 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od 18 vinařů sdružených do spolku VOC Znojmo. Každoročně tu návštěvníci za zvuků cimbálové muziky ochutnají desetitisíce degustačních vzorků. „Na vinobraní budete moci premiérově ochutnat nově zatříděná vína, která prošla hodnotící komisí na konci srpna,“ říká František Koudela, předseda VOC Znojmo. Ochutnávka vín probíhá formou pochůzkové degustace. Ke sklence dobrého vína bude hrát v pátek Cimbálová muzika Šmytec a v sobotu cimbálová muzika Jožky Šmukaře.

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna letošního vinobraní – poznávání Vína všemi smysly s viceprezidentem Asociace sommelierů ČR Ivem Dvořákem doplněné o vědomostní test, který se zaměří na nejtypičtější odrůdy Znojemska – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Letos se tato scéna přesouvá do klidného prostředí Sálu předků znojemského hradu. Kdo ve zkoušce obstojí, může se těšit na „odznak“ Znalce znojemských vín a degustační vzorek zdarma. Poznávání vína letos doplní degustace vody, kterou připravila Znojemská Beseda ve spolupráci s Vodárenskou akciovou společností. Návštěvníci mohou ochutnat a rozpoznat tři vzorky vody z různých zdrojů. Ti, kteří degustaci úspěšně zvládnou, se stanou Znalcem vody. Z hradu si tak nezávisle na sobě mohou znalci odnést samolepky dvě.

I letos jsme pro návštěvníky vinobraní připravili soutěž. Stačí vyplnit anketní lístek a správně odpovědět otázku týkající se Vinobusu. Soutěž bude probíhat na hradě na scéně Víno všem smysly. Soutěžíme o 10 triček s logem Vinobusu. Anketní lístky po vinobraní vylosujeme a výhru pošleme šťastlivcům poštou,“ doplňuje Koudela.

S vínem jsou spojené ještě dvě aktivity. O vinobraní nemůže chybět ani Vinobus VOC Znojmo, největší letošní novinka pro turisty na Znojemsku. Vinobus pojede klasicky jako v jiných dnech – pouze s tou změnou, že zastávku na Masarykově náměstí nahradí zastávka u Městského divadla. A v pátek nepojede trasa B. Kdo si bude chtít odpočinout od rušného centra, může se vydat na vyhlídkovou jízdu s průvodcem nebo na výlet do přírody.

Během Znojemského historického vinobraní je možné navštívit také Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na Kollárově ulici, kde je možné degustovat vína ze speciálního vinného baru či kochat se se sklenkou v ruce výhledem na krásy města Znojma.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist