Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vína VOC Znojmo úspěšná na Balkáně

1. červenec 2019  České nápoje   komentáře (0)  404 x

Vína VOC Znojmo si mohou připsat další mezinárodní úspěch. Na soutěži Balkans International Wine Competition 2019, konané v bulharské Sofii na začátku června, uspěly všechny tři odrůdy VOC Znojmo: Sauvignon, Ryzlink rýnský i Veltlínské zelené od Znovínu Znojmo.

Degustace - ilustrační fotoDegustace - ilustrační foto

Zlatou medaili a titul „Best of Show Czech Republic“ získal Sauvigon VOC Znojmo 2018, stříbrné medaile pak Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené (obojí ročníku 2018).

Znovín Znojmo si ocenění vín VOC Znojmo moc váží. Je vidět, že vína VOC Znojmo chutnají i na mezinárodních kláních. Obzvláště nás těší zlatá medaile a titul za nejlepší víno z ČR udělené Sauvignonu VOC Znojmo, ročník 2018. To potvrzuje, že na Znojemsku dozrávají opravdu skvělé Sauvignony,“ říká Pavel Vajčner, předseda představenstva Znovínu Znojmo.

Vyzdvihnout by se měl také fakt, že uspěly všechny odrůdy VOC Znojmo. „Vyrovnaná řada vín VOC Znojmo z vinařství Znovín Znojmo je přehlídkou tří typických odrůd Znojemské vinařské podoblasti. Tato vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené výtečně reprezentují náš kraj v zahraničí.  Jsme pyšní na tento úspěch a jistě je inspirací pro další vinaře a práci s víny originální certifikace,“ dodává František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Na Balkans International Wine Competition 2019 o medaile soutěžilo více než 800 vín od 100 vinařů z různých zemí. Soutěž, která se koná od roku 2014, je otevřená nejen zemí Balkánu, Černého moře střední a východní Evropy, ale i producentům ze vzdálenějších vinařských zemí. V porotě zasedli sommelieři z Řecka, Franice, Velké Británie, USA, Rumunska nebo Bulharska.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist