Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vinaři VOC Znojmo zvou na Znojemské historické vinobraní

22. srpen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1343 x

Největší vinařská slavnost v České republice - Znojemské historické vinobraní – se blíží. A VOC Znojmo bude opět u toho, na vinobraní se postará o největší vinařskou scénu na jednom z nejkrásnějších míst ve Znojmě – na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny. Degustovat tu budete moci několik desítek vín VOC Znojmo odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. To ale není vše. VOC Znojmo spolupracuje na unikátním poznávání Vína všemi smysly a do programu vinobraní zařazuje i svůj Vinobus.

Vinaři VOC Znojmo zvou na Znojemské historické vinobraníVinaři VOC Znojmo zvou na Znojemské historické vinobraní

V rámci pátečního a sobotního programu Znojemského historického vinobraní, které se letos koná v termínu od 15. do 16. září, patří scéna u rotundy sv. Kateřiny vinařům VOC Znojmo. Ti budou nabízet desítky různých vín pod značkou VOC Znojmo. „Přesná čísla nabízených vín budeme znát až po zatřiďování na konci srpna, kterým musí vína projít, než je pustíme na trh. Právě ty budou moci jako první degustovat návštěvníci vinobraní. Očekáváme ale rekordní počet vín,“ vysvětluje předseda VOC Znojmo František Koudela. Jedno je už teď jisté – půjde o jedinečná a typická vína Znojemska.

Ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny probíhá formou pochůzkové degustace. V pátek 15. září bude možné degustovat od 14:00 do 20:00. Ke sklence dobrého vína bude hrát Cimbálová muzika Šmytec. V sobotu 16. září bude probíhat degustace od 12:00 do 20:00, k poslechu a dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře.Také letos máme pro návštěvníky na naší scéně připravenou soutěž o ceny. Podrobnosti ještě odhalíme,“ doplňuje Koudela.

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna letošního vinobraní – poznávání Vína všemi smysly v klidném prostředí znojemského hradu. „Můžete se tu stát Znalcem znojemských vín a za odměnu si můžete odnést degustační vzorek vín VOC Znojmo zdarma,“ dodává Koudela.

O vinobraní nemůže chybět ani Vinobus VOC Znojmo. Vinobus pojede klasicky jako v jiných dnech – pouze s tou změnou, že zastávku na Masarykově náměstí nahradí zastávka u Městského divadla. Kdo si bude chtít odpočinout od rušného centra, může se vydat na vyhlídkovou jízdu s průvodcem nebo na výlet do přírody. Více k Vinobusu na www.vinobus.cz.

Během Znojemského historického vinobraní je možné navštívit také Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na Kollárově ulici, kde je možné degustovat vína ze speciálního vinného baru či kochat se se sklenkou v ruce výhledem na krásy města Znojma.

Vstupenky na Znojemské historické vinobraní, kterou jsou nutné pro vstup na scénu VOC Znojmo, jsou v předprodeji v sítích GoOut, Ticketpro, Ticketstream. Zakoupit je lze také v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě. Do konce srpna lze dvoudenní permanentku zakoupit za 350 korun. Degustační bločky na ochutnávku vín VOC Znojmo budou k zakoupení přímo na místě.

Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu u nás. Letos se koná od 15. do 17. září. Třídenní multižánrový program bude probíhat na celkem třinácti scénách a nabídne i unikátní průvod krále Jana Lucemburského. Více informací naleznete na www.znojemskevinobrani.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist