Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vinařství roku 2015 bude dnes znát svého vítěze

2. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2220 x

Soutěž o titul Vinařství roku 2015, pořádaná Svazem vinařů ČR, pozná ve čtvrtek 2. 6. svého letošního vítěze. Ocenění nejlepším tuzemským vinařstvím za jejich práci a úspěchy v uplynulém roce budou předána v rámci slavnostního večera v brněnském Městském divadle. Moderátorem večera bude již po čtvrté v řadě Marek Eben, program zpestří také herci Městského divadlo Brno.

Ilustrační obrázekIlustrační obrázek

Již dnes se jedna z devíti vinařských společností, které se probojovaly až do finále letošního ročníku Vinařství roku, bude radovat ze svého vítězství.  Mezi nominovanými jsou Vinařství Jakub Šamšula z Čejkovic, Vinum Moravicum z Bzence, vinařství Víno Jan Stávek z Němčiček, popických Gotberg a Sonberk, žádovické Vinařství Štěpán Maňák, společnosti Château Valtice, Šlechtitelská stanice Velké Pavlovice a Zámecké vinařství Bzenec. Tyto vinařské společnosti i letos soutěžily ve třech kategoriích podle velikosti. Šanci uspět, tak mají opravu všichni. O tom, kdo letos získá hlavní titul, budou rozhodovat i hlasy široké veřejnosti.

V rámci slavnostního galavečera 2. června v činohře Městského divadla Brno, budou oznámeny výsledky i v dalších kategoriích. V průběhu večera budou mít hosté možnost ochutnat nejen vína finalistů, ale také se seznámit s víny z letošní stovky Salonu vín 2016.

O vítězích v kategoriích malé, střední a velké vinařství rozhodovala již na začátku května odborná porota a hlavního vítěze svými hlasy pomůže spoluurčit veřejnost. Hlasování v kategorii „Vinařství roku – Hlas veřejnosti“ probíhá až do 27. května. Vítěz hlavní kategorie získá pamětní bronzovou plaketu, ceny od společností E-mince.cz, BS vinařské potřeby a dalších partnerů. Navíc bude uveden do Síně slávy vinařství ČR zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích. Vítěz ceny veřejnosti „Vinařství roku – Hlas veřejnosti“ obdrží také stylovou cenu symbolizující sklenici na víno z dílny designéra Martina Žampacha.

Na rozdíl od jiných vinařských soutěží v ČR je soutěž o titul Vinařství roku postavena na komplexním posuzování vinařských společností – tedy nejen na základě kvality vyráběného vína, ale také podle toho, jak svým podnikáním přispívají k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství.

Slavnostním galavečerem začíná série dalších vinařských akcí, které z Brna až do 5. června učiní město vína a špičkové gastronomie. Projekt Wine Weekend Brno nabízí milovníkům dobrého jídla a vína různé možnosti, kde se mohou s vínem nejen setkat, ale také jej v příjemném prostředí degustovat. Jedná se o Špilberk Food Festival, studentskou akci Wine Picnic Vinařská a Festival vína pod Petrovem, v rámci kterého proběhne v průběhu tří dnů  ochutnávka vín z vinařství, která se zúčastnila prestižní soutěže Vinařství roku. Dále se bude degustovat řada vín vybraných ze Salonu vín 2016 a hosté budou mít možnost ochutnat i šampiony vín, což jsou vína oceněná na světových soutěžích. Akce se uskuteční od 3. do 5. května.

Soutěž Vinařství roku vyhlašuje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje, hlavních partnerů Karlovarská korunní s.r.o., KPMG, Česká pojišťovna a Mediatel spol. s r.o. Akce je pořádána pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje  JUDr. Michala Haška.

Podrobné informace na www.vinarstviroku.cz

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist