Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vinařství roku 2015 bude dnes znát svého vítěze

2. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1573 x

Soutěž o titul Vinařství roku 2015, pořádaná Svazem vinařů ČR, pozná ve čtvrtek 2. 6. svého letošního vítěze. Ocenění nejlepším tuzemským vinařstvím za jejich práci a úspěchy v uplynulém roce budou předána v rámci slavnostního večera v brněnském Městském divadle. Moderátorem večera bude již po čtvrté v řadě Marek Eben, program zpestří také herci Městského divadlo Brno.

Ilustrační obrázekIlustrační obrázek

Již dnes se jedna z devíti vinařských společností, které se probojovaly až do finále letošního ročníku Vinařství roku, bude radovat ze svého vítězství.  Mezi nominovanými jsou Vinařství Jakub Šamšula z Čejkovic, Vinum Moravicum z Bzence, vinařství Víno Jan Stávek z Němčiček, popických Gotberg a Sonberk, žádovické Vinařství Štěpán Maňák, společnosti Château Valtice, Šlechtitelská stanice Velké Pavlovice a Zámecké vinařství Bzenec. Tyto vinařské společnosti i letos soutěžily ve třech kategoriích podle velikosti. Šanci uspět, tak mají opravu všichni. O tom, kdo letos získá hlavní titul, budou rozhodovat i hlasy široké veřejnosti.

V rámci slavnostního galavečera 2. června v činohře Městského divadla Brno, budou oznámeny výsledky i v dalších kategoriích. V průběhu večera budou mít hosté možnost ochutnat nejen vína finalistů, ale také se seznámit s víny z letošní stovky Salonu vín 2016.

O vítězích v kategoriích malé, střední a velké vinařství rozhodovala již na začátku května odborná porota a hlavního vítěze svými hlasy pomůže spoluurčit veřejnost. Hlasování v kategorii „Vinařství roku – Hlas veřejnosti“ probíhá až do 27. května. Vítěz hlavní kategorie získá pamětní bronzovou plaketu, ceny od společností E-mince.cz, BS vinařské potřeby a dalších partnerů. Navíc bude uveden do Síně slávy vinařství ČR zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích. Vítěz ceny veřejnosti „Vinařství roku – Hlas veřejnosti“ obdrží také stylovou cenu symbolizující sklenici na víno z dílny designéra Martina Žampacha.

Na rozdíl od jiných vinařských soutěží v ČR je soutěž o titul Vinařství roku postavena na komplexním posuzování vinařských společností – tedy nejen na základě kvality vyráběného vína, ale také podle toho, jak svým podnikáním přispívají k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství.

Slavnostním galavečerem začíná série dalších vinařských akcí, které z Brna až do 5. června učiní město vína a špičkové gastronomie. Projekt Wine Weekend Brno nabízí milovníkům dobrého jídla a vína různé možnosti, kde se mohou s vínem nejen setkat, ale také jej v příjemném prostředí degustovat. Jedná se o Špilberk Food Festival, studentskou akci Wine Picnic Vinařská a Festival vína pod Petrovem, v rámci kterého proběhne v průběhu tří dnů  ochutnávka vín z vinařství, která se zúčastnila prestižní soutěže Vinařství roku. Dále se bude degustovat řada vín vybraných ze Salonu vín 2016 a hosté budou mít možnost ochutnat i šampiony vín, což jsou vína oceněná na světových soutěžích. Akce se uskuteční od 3. do 5. května.

Soutěž Vinařství roku vyhlašuje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje, hlavních partnerů Karlovarská korunní s.r.o., KPMG, Česká pojišťovna a Mediatel spol. s r.o. Akce je pořádána pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje  JUDr. Michala Haška.

Podrobné informace na www.vinarstviroku.cz

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist