Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vinařství Simenon se stalo dvacátým členem VOC Znojmo

8. leden 2019  České nápoje   komentáře (0)  241 x

Spolek VOC Znojmo přivítalo do svých řad nového člena, a to již dvacátého v pořadí. Je jím Vinařství Simenon z Chvalovic. „Už delší dobu se mi spolek VOC Znojmo líbil a až nyní jsem se rozhodl podat žádost o členství. VOC pro mě znamená značku kvality, kterou bezpochyby má, a dokazuje to už několik roků. Také se mi líbí, že tento apelační systém poukazuje na místo původu hroznů a samotného vína,“ říká Lukáš Kovalský, sklepmistr Vinařství Simenon.

Vinařství Simenon se stalo dvacátým členem VOC ZnojmoVinařství Simenon se stalo dvacátým členem VOC Znojmo

Vinaři Znojemské vinařské podoblasti založili spolek VOC Znojmo s myšlenkou označovat vína románským způsobem, tedy dle místa původu, jako první v republice, a to už v roce 2009. „Z toho, že se spolek na konci loňského roku rozrostl o již dvacátého člena, mám velkou radost. Na počátku bylo vinařů 12, což samo o sobě už tehdy bylo vysoké číslo. Rostoucí počet vinařství ve spolku je důkazem, že se spolek vydal správnou cestou. Vinaři i milovníci vína mají evidentně zájem o regionálnost, o vína typická pro daný region, tedy u nás o odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Nesmím opomenout ani sílu v kolektivu vinařů, kteří neřeší spory, ale jejich společným cílem je rozvoj vinařství a vinařské turistiky na Znojemsku,“ shrnuje vývoj spolku jeho předseda František Koudela.

Vinařství Simenon bylo založeno v roce 2012. Název vinařství nese jméno tehdejšího rychtáře Chvalovic, který v roce 1717 stvrdil svým podpisem v Louckém klášteře šenkování vína v místní šenkovně ve Chvalovicích. Vinařství hospodaří na 3,5ha vinic v tratích Dívčí hora a U sv. Urbana s odrůdovou skladbou Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon. Při výrobě vína je kladen důraz na kvalitní surovinu a důkladné ošetření a zpracování hroznů.

V našem vinařství Simenon pracujeme nejen s moderní technologií, ale i s tradicí spojenou s dřevěnými sudy, ve kterých prokváší určitá část vín a následné zrání na jemných kalech dává vínům svůj osobitý charakter. Ve vinařství je možnost řízených degustací s pestrou gastronomií a ubytováním přímo nad sklepem,“ dodává Lukáš Kovalský.

Pokud vína z Vinařství Simenon projdou dubnovým hodnocením vín, mohou první „simenonská“ vína s označením VOC Znojmo ochutnat návštěvníci Festivalu vína VOC Znojmo, který se koná 8. května 2019.

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době dvacet vinařství.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Kde se diskutuje?

5.8.2018 15:20
Chody: Permanent Beer Fest

26.2.2018 15:30
Chody: Zlatý Bažant Nealko už se nebude vařit

24.12.2017 09:27
Cibulka: Bohemia Sekt

17.12.2017 08:28
Schovánková: Bohemia Sekt

27.11.2017 10:27
Cibulka: Bohemia Sekt

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist