Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vinifera získala dalších 43 hektarů vinohradů na Slovácku

15. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  829 x

Jednu z letošních akvizici v oblasti vinařství uskutečnila v těchto dnech Vinařská skupina VINIFERA. Ve Slovácké podoblasti, konkrétně v okolí Kyjova, získala 43 hektarů kvalitních vinic. Skupina tak postupně plní svůj plán vlastnit během několika let na jižní Moravě kolem 1 000 hektarů. Cílem je stát se i díky soustavnému rozšiřování portfolia vinohradů jedničkou nejen na českém trhu, ale i ve střední Evropě.

Vinifera získala dalších 43 hektarů vinohradů na SlováckuVinifera získala dalších 43 hektarů vinohradů na Slovácku

43 hektarů na Kyjovsku VINIFERA získala jako součást společnosti Kyjovské vinohrady s.r.o., které jsou součástí skupiny AGROFERT. Vedle vinohradů své portfolio rozšířila rovněž o techniku a stroje na zpracování hroznů.

Investice do Kyjovských vinohradů je součástí vytyčené strategie postupného růstu a zvyšování podílu na trhu. I díky soustavnému rozšiřování vlastních vinic by skupina VINIFERA už letos měla překonat 30 milionů litrů stočeného vína a tržbami se přiblížit jedné miliardě korun. Po nové akvizici bude skupina zpracovávat úrodu z téměř 600 hektarů vinic.

Nové vinohrady jsou pro VINIFERU důležité i vzhledem k pěstěným odrůdám - celkem se jich na kyjovských vinohradech nachází dvanáct. Pro další sezonu se počítá především s odrůdami bílého vína - Rulandské bílé a Muškát moravský. Ty doplní velmi žádaná odrůda Tramín červený.

Vinařskou skupinu VINIFERA s.r.o. tvoří Vinařství NEOKLAS Šardice a.s. a Vinařství Mutěnice, s.r.o. Nově získané vinice pomáhají skupině vyhovět stoupající poptávce po kvalitním moravském vínu, kterým zásobí všechny tuzemské maloobchodní řetězce.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist