Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Víno bez hranic ochutnáte ve Valticích

16. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  480 x

Ve dnech 19. a 20. srpna 2016 bude město Valtice patřit všem, kteří mají rádi dobré víno, dobré jídlo a dobrou hudbu z Moravy i Rakouska, a co hlavně, dobré lidi kolem sebe. Třetí ročník festivalu, bude pokračovat jako přehlídka vybraných moravských a rakouských vinařství, které se představí v rámci řízených degustací a připraveného doprovodného programu Putování za vinaři – v krásných prostorách nově zrekonstruované jízdárny státního zámku Valtice.

PlakátPlakát

Program bude rovněž ve venkovních prostorách zámku. V prostoru před jízdárnou, na hlavním podiu festivalu, vystoupí hudební skupiny a tělesa. V sobotu 20. 8. v 12,00 hod bude na náměstí odstartovaný závod na horských kolech “Kolo bez hranic“.

Zapomenout nemůžeme ani na gastronomii. Vyznavači kulinářského umění budou moci ochutnávat kuchařům přímo z pánve, jak z české tak i rakouské. Do slavnosti „mlsných jazýčků“, a tím by Víno bez hranic být mělo, se přímo v degustačním sále zapojí valtická restaurace Albero v čele s šéfkuchařem Milanem Hoštickým a protiváhu bude obstarávat schrattenberská restaurace Zesch, která nabídne to nejlepší z rakouského gurmánství.

Po oba dny je připravený kulturní program, ve kterém vystoupí oblíbené hudební skupiny. Návštěvníci se můžou těšit např. na regionální hudební skupinu KAZ BAND, cimbálovku Musica Moravica a řadu dalších, páteční večerní program doplní retro hudební skupina Rock and Roll Band Marcela Woodmana.

V sobotu zahájí program na hlavním podiu již od 11,00 hod podivínský pěvecký sbor Rámus, dále legenda slovenské jazzové scény Peter Lipa, René Lacko se skupinou, písničkář Paul Batto, závěr festivalu bude patřit nestárnoucím hitům Abba Revival Pop Stars.

Vinaři:
V letošním třetím ročníku potvrdilo svoji účast na festivalu rekordní počet 28 přihlášených vinařství z Moravy a Dolního Rakouska. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost, uprostřed léta, ochutnat z ojedinělé sešlosti stovek vín, na největší letní přehlídce vína ve střední Evropě. Ochutnávka vín bude v, příjemně chladných, prostorách jízdárny zámku Valtice. Již tradičně jsou připraveny komentované řízené degustace, u jednotlivých expozic vinařů, s vyprávěním zkušeného průvodce, nazvané „Putování za vinaři“.

Na letošním festivalu lze zažít premiérovou ochutnávku valtických vín VOC z odrůd Ryzlink Rýnský a Sylvánské zelené, reprezentované předními valtickými vinařstvími. Zastoupena budou rovněž vína pálavského VOC a to odrůdou Ryzlink vlašský. Když k tomu doplníme další legendu – Veltlínské zelené z Weinviertelu, čili DAC, zastoupenou rakouskými vinařstvími, můžeme směle očekávat to „nejlepší z
letní vinařské střední Evropy“. Ochutnat bude možné rovněž sekty z řady Crémant Vinselektu MM, či sekty Chateau Valtice a srovnat je se sekty předního rakouského sektaře Christiana Madla. Samozřejmostí budou slámová a ledová vína, z několika vinařství, v čele se specialisty na sladká vína ZD Sedlec.

Na své si přijdou i milovníci vín, kteří budou v době festivalu řidiči, děti, těhotné ženy a všichni kdo nemůžou ani trochu alkoholu, k ochutnání budou nealkoholická a nízkoalkoholická vína Vinselektu Miloš Michlovský.


Seznam vinařů na VBH 2016.
19 degustačních expozic, 28 vinařství: 1. VOC Valtice (Vinařství Petr Procházka Valtice, Vinné sklepy Valtice a.s. Valtice, Moravíno Valtice Valtice, Střední vinařská škola Valtice, Ing. Jiří Kopeček Valtice); 2. VOC Pálava (Vinselekt Michlovský a.s. Rakvice, Mikrosvín Mikulov a.s. Mikulov, Vinařství Volařík Mikulov, Vinařství Pavlov Pavlov, Vinařství Červinka Horní Věstonice, Tanzberg Mikulov Mikulov); 3. Vinné sklepy Valtice a.s. Valtice; 4. Vinařství Hřebačka Podivín; 5. Vinařství Dwořáček Valtice; 6. ZD Sedlec Sedlec; 7. Vinařství rodu Pazderků Mikulov; 8. Vinařství Radim Mildner Podivín; 9. Vinařství Pod Zámkem Valtice; 10. Baloun Radomil Velké Pavlovice; 11. Vinařství Kosek Mikulov; 12. Vinařství Winberg Mikulov; 13. Vinařství Volařík Mikulov; 14. Vinařství U Kohoutka Hovorany; 15. Weingut Christen Hernnbaumgarten; 16. Weingut Parth Hernnbaumgarten; 17. Weingut Eichler Hernnbaumgarten; 18. Weingut Ipsmiller Schrattenberg; 19. Weinkelerei Christian Madl Schrattenberg

Festival je v letošním roce rozšířen také o nabídku minipivovarů a pivovarů. Návštěvníci budou moci ochutnat více jak 40 značek piva. Představí se například: Sedlčanský pivovar Krčín, Rodinný pivovar Bravůr, Minipivovar Lišák Topolany, pivovar Klášter, Pivovar Černá Hora, Lobkowicz a pivovar Rychtář.

Kulturní program:
19.8. Zámek Valtice
12:00 – Putování za vinaři – ochutnávky vín, komentované ochutnávky vín – zámecká jízdárna
16:00 – 20:00 cimbálová muzika Musica Moravica
20:00 – Rock and Roll Band Marcela Woodmana
22:00 – hudební skupina Kaz Band
20.8. Zámek Valtice
11:00 – Pěvecký sbor Rámus z Podivína
12:00 – Start závodu Kolo bez hranic – náměstí Valtice
12:10 – 15:00 cimbálová muzika Podluží
15:30 – 18:30 cimbálová muzika Podluží
19:00 - Peter Lipa & Band
20:30 – Rene Lacko & Down Town (Sk)
22:00 – Paul Batto
23:00 – Abba Revival (Pop Stars)
20.8. Zámecká jízdárna
10:00 - Otevření sálu zámecké jízdárny - degustace vín
11:00 - Cimbálová muzika Vergariovci
12:00 - Putování za vinaři – ochutnávky vín, komentované ochutnávky vín – zámecká jízdárna
13:00 - Cimbálová muzika Vergariovci
14:00 – Putování za vinaři – ochutnávky vín, komentované ochutnávky vín – zámecká jízdárna
15:00 - Cimbálová muzika Partia
16:00 - Putování za vinaři – ochutnávky vín, komentované ochutnávky vín – zámecká jízdárna
20:00 – Putování za vinaři – ochutnávky vín, komentované ochutnávky vín – zámecká jízdárna
21:30 – Cimbálová muzika Partia


O festivalu:
Festival je zaměřený na kulturní pohraniční výměnu mezi Českou republikou a Rakouskem, klade si za cíl představit široké veřejnosti Lednicko-Valtický areál, ale také oblast blízkého pohraničí a přiblížit široké veřejnosti tuto jedinečnou vinařskou oblast, která kromě špičkového vína nabízí nespočet dalších možností volnočasových aktivit.
Víno bez hranic je v první řadě slavností cestovního ruchu, gastronomie, dobrého jídla a pití, kultury a hudby a především dobré, přátelské a pohodové nálady. Festival tak, jak my jej vidíme a připravujeme, si klade za svůj hlavní cíl, vytvořit novou tradici společného, příhraničního setkávání dvou národů, které ve své historii několik století společně vytvářely kulturu kulinářskou, umění i kulturu mezilidských vztahů a v neposlední řadě i kulturu řemesel a výroby vína, která je typická pro tento kraj.
Kvalitní hudba, gastronomické zážitky, výtvarné umění a především dobré víno z Moravy a od našich jižních sousedů, můžete očekávat o třetím srpnovém víkendu na zámku ve Valticích.

Festival v minulém roce navštívilo cca 6 tisíc lidí.

Provozní informace:
Vstup na festival je po oba dny až do 17:00 hodin zdarma.
Denní vstupné na hudební program od 17:00 hodin je 50,-Kč.
Dvoudenní permanentka na všechny akce festivalu stojí 200,-Kč - v ceně permanentky je festivalový klobouk, degustační sklenička a cyklistická (chodecká) reflexní páska pro bezpečný návrat.
Ochutnávka vín v jízdárně je možná jen z festivalových skleniček – cejch 0,05 L a 1 acht. (cca 0,125 L).
Otevírací doba:
Pátek 19.8.
12:00 – 24:00 hodin
Sobota 20.8.
10:00 – 24:00 hodin

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist