Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vladimíra Mrázová přechází z jedné vinařské firmy do druhé

11. březen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1250 x

Ing. Vladimíra Mrázová, Ph.D., po 14 letech úspěšné práce končí ve vinařství Sonberk, na jehož tvorbě se významným způsobem podílela. Přijala výzvu současného majitele Zámeckého Vinařství Bzenec a Vinařství Mikrosvín Mikulov MVDr. Jiřího Kaprálka, posílit současný tým s cílem společně vybudovat vinařství na tradici Mikrosvínu v Dolních Dunajovicích. Stává se manažerem tohoto projektu a zároveň prokuristou.

Vladimíra Mrázová přechází z jedné vinařské firmy do druhéVladimíra Mrázová přechází z jedné vinařské firmy do druhé

"Práci v Sonberku jsem završila nejúspěšnějším obchodním rokem v jeho historii. Chápu ho jako moje další dítě, které tak jako ty opravdové - vyrostlo. Vinařství je krásné, dělá výborné víno, má úžasné lidi, pokračuje dále ve filozofii a nastavení."

Mikrosvín, resp. ZOD Dolní Dunajovice a jeho vinohradnickou a vinařskou část, založil v devadesátých letech Ing. Josef Peřina. Jako první vinař vůbec vytvořil vinařství na bázi kvality výroby pouze přívlastkových vín, jako první nabídl našemu trhu ledové víno. Jako první vytáhl kvalitu Vlašáků, a to nejen z vinice Železná, a ukázal ji světu.

Současný tým pod vedením Ing. Bořka Svobody velmi úspěšně navázal na tuto tradici a Mikrosvín je v současnosti jedním z nejlepších vinařství v ČR.

"V Mikrosu v Dunajovicích v roce 1997 začínaly i mé vinařské obchodní krůčky. S mladickou odvahou a krásnou naivitou jsme si odvezli do jedné z prvních vinoték v republice vína z Mikrosu, začali je lidem nabízet a sledovali jejich reakce. Byli jsme tehdy možná první vinotéka, která se zabývala pouze lahvovými a ve většině přívlastkovými víny a snažila se z toho uživit. Lidé v té době neměli ponětí, co přívlastkové víno je, ale byli úžasní, učili se rychle," říká Mrázová.

Náhoda tomu přála, že právě loni na letní terase v Dunajovicích se Mrázová s Kaprálkem sešli, propojili vzpomínky se současností a se vzájemnou výzvou do budoucnosti.

"Již několik let víme, že vytvořit nové a modernější zázemí a zároveň reprezentativní místo pro Mikrosvín, včetně výroby v Dolních Dunajovicích, je důležité pro jeho obětavé zaměstnance a věrné zákazníky. Věřím, že se to povede," dodává Jiří Kaprálek, který Mikrosvín koupil v roce 2003.

Ing. Vladimíra Mrázová, Ph.D., byla v Sonberku zodpovědná za výběr architekta, tvorbu značky, dále za marketing a celkovou image firmy. Vytvořila úspěšný marketingový systém osobností. V neposlední řadě byla zodpovědná za obchodní politiku, její nastavení a za obrat firmy.

V roce 2015 založila soukromou sbírku vín 90+, nazvanou VISDOM. V tomto roce také pomohla vydat rodinnou knihu "Josefův pivovar", napsanou babičkou Zlatou Svozilovou do šuplíku během komunismu. Popisuje radosti a starosti všedního dne jejího dědečka, zakladatele prvního neněmeckého akciového pivovaru v Litovli, novináře, senátora v rakouskouherském sněmu a moravského osvícence tělem i duší, Josefa Svozila a jeho rodiny. Vydalo nakladatelství HOST.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist