Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Výročí dvaceti let na trhu slaví Vinařství Mutěnice

6. prosinec 2017  České nápoje   komentáře (0)  1757 x

V charitativním duchu se nesou oslavy 20. výročí působení Vinařství Mutěnice na tuzemském trhu. Pro tuto příležitost vinaři z malebné jihomoravské obce připravili limitovanou edici 20 tisíc lahví se dvěma dlouhodobě nejoblíbenějšími druhy vína. Slavnostní kolekci tvoří lahodné bílé víno Pálava 2016 a červené Frankovka 2015, které pro tento výjimečný okamžik zrálo v sudech.

Výročí dvaceti let na trhu slaví Vinařství MutěniceVýročí dvaceti let na trhu slaví Vinařství Mutěnice

"Z každé prodané lahve poputuje 10 korun na Konto Bariéry, s nímž jsme navázali spolupráci. Na jeho aktivity tak přispějeme 200 tisíci korunami," dodává jednatel Vinařství Mutěnice Jindřich Robek. Pro zákazníky bude mít víno punc výjimečnosti i z dalšího důvodu: nese podpis patronky mutěnického vinařství, zpěvačky Lucie Bílé. Lahve s výraznou etiketou jsou již k dostání v prodejnách řetězce Billa.

První lahev, kterou Vinařství Mutěnice v roce 1997 dodalo na tuzemský trh, bylo dovozové víno. V prvních letech společnost do tuzemských obchodů distribuovala produkty jiných vinařských závodů. Postupem let přibyly vlastní plnicí linka, vinifikátory či skladovací prostory a vinařství kladlo stále větší důraz výrobu moravského vína.

Po roce 2012 do vinařství vstoupil strategický partner, který umožnil další strmý rozvoj výroby vína. Jen v uplynulém roce Vinařství Mutěnice, které se stalo součástí Vinařské skupiny VINIFERA, s náklady několika desítek milionů korun pořídilo novou stáčecí linku, rozšířilo výrobní a skladovací kapacity, rekonstruovalo lahvovnu nebo postavilo novou halu s novými, nerezovými tanky na zrání vína.

Kvalitu oblíbeného moravského vína z Mutěnic, která je kontrolována vlastní laboratoří, potvrzují pozitivní reakce koncových zákazníků i ocenění z celé řady vinařských soutěží. Vína z Mutěnic uspěla na prestižních přehlídkách jako IWC San Francisko, AWC Vienna, Salon vín nebo Král vín. Letos je rozšířila další dvě ocenění - Volba spotřebitelů a Česká chuťovka.

Vinařství Mutěnice svými produkty zásobuje celou maloobchodní síť a nechybí ani v jednom super- či hypermarketu. Stejnou pozici si v posledních letech vydobylo i se Svatomartinským vínem. Patří k největším dodavatelům tohoto mladého vína. Letos tak k nedočkavým zákazníkům putovalo 320 000 lahví s odrůdami moravského zemského vína Modrý Portugal, Műller Thurgau a Zweigeltrebe Rosé.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist