Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Z Moravy pochází nejlepší červený suchý Tramín

21. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  444 x

Začátkem října zaznamenali moravští a čeští vinaři další významný mezinárodní úspěch, tentokrát ve Francii na soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg. Z této prestižní soutěže vín si odvážejí ocenění za nejlepší suchý Tramín soutěže pro Tramín červený 2018, výběr z hroznů z B/V vinařství a dalších 30 medailí. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Z Moravy pochází nejlepší červený suchý TramínZ Moravy pochází nejlepší červený suchý Tramín

Stejně jako v loňském roce se nejúspěšnějším tuzemským vinařstvím stalo B/V vinařství z moravských Ratíškovic. Opět po roce získalo ve Štrasburku ocenění za nejlepší suchý Tramín soutěže za svůj Tramín červený 2018, výběr z hroznů. Kromě tohoto ocenění si vinařství odváží krásné 4 zlaté a 3 stříbrné medaile.

"Pozvání na hodnocení takového formátu si vždy vážím a letos bylo vidět, že všichni mají radost, že se po covidových komplikacích mohli účastnit hodnotitelé z celého světa. Osobně si také užívám, že hodnotíme Tramíny přímo v oblasti Alsace, odkud je mám nejradši. Srdečná atmosféra a perfektní organizace doplňuje velmi profesionální hodnocení,“ komentoval průběh soutěže Josef Valihrach, který byl letos na soutěži také jedním z porotců a dodal: „letos byl zisk jakékoli medaile opravdovým úspěchem. Komise byly přísné a dle nového reglementu OIV se posunuli bodové hranice, například zlato začínalo na 89 bodech.“

Na soutěži se také mimořádně dařilo Vinařství Josef Valihrach, které si odváží 2 zlaté a 2 stříbrné medaile. Po jedné zlaté medaili ještě obdržela vinařství Bohemia sekt, Portz Insel, Rochuz, Vinselekt Michlovský a Znovín Znojmo. Celkem si moravská a česká vína rozdělila 11 zlatých a 19 stříbrných medailí.

V letošním roce naši vinaři obstáli v konkurenci 660 bílých vín ze 20 zemí světa. Soutěž proběhla 2. a 3. října tradičně ve Štrasburku. Sedmdesát vinařských odborníků z 21 zemí udělilo celkem 185 medailí ve 12 soutěžních kategoriích. Mezinárodní vinařská soutěž Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg je organizována pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno) a VINOFED.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist