Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Zatřiďování vín do Královské řady čeká sdružení VOC

30. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1212 x

Vinaři sdružení do spolku VOC Znojmo mají před sebou tradiční srpnové zatřiďování vín. Procesem zatřiďování musí projít všechna vína, která mají dostat označení víno originální certifikace – VOC Znojmo. Zatřiďování probíhá dvakrát ročně. V letošním srpnovém zatřiďování se bude hodnotit vlastně ve dvou kategoriích: vína s označením VOC Znojmo a vína jako kandidáti na označení Královská řada – finální zatřídění před uvedením na trh. Degustátoři z řad vinařství budou o vínech rozhodovat ve středu 24. srpna od 9:00 v Louckém klášteře ve Znojmě. Celkem je přihlášeno 23 vín.

LogoLogo

Jak se zrodila myšlenka Královské řady? „Královskou řadou chceme ukázat ohromný potenciál našich Ryzlinků rýnských, které mají velký potenciál ke zrání v lahvi. Bude se jednat opravdu o jedinečnou řadu vín VOC Znojmo. Naše vína se mnohdy prodají do jednoho roku a je velká škoda, že naši příznivci neochutnají vína takto vyzrálá, se zlatavými až jantarovými odstíny, s vůní medovou, meruňkovou, s pomerančovými  tóny, případně minerálními tóny, kořenité, s vůní po lipovém květu, lehce s tóny petroleje neboli kerosinu. Co se projevuje ve vůni, najdeme i v chuti. Extraktivní, nazrálé, s dlouhotrvající perzistencí,“ nechal se již dříve slyšet František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Vína Královské řady procházejí dvěma komisemi pro rozhodnutí. Finální rozhodnutí vydává komise na zasedání po 33 měsících od data ověření hroznů. Toto finální zatřiďování čeká tři ryzlinky ročníku 2013. Pokud budou úspěšná, na trh budou uvedena již tento rok a hrdlo jejich lahve bude zdobit speciální páska s logem VOC Znojmo ve žluto-červeném provedení. O tom, kde bude možno ochutnat a zakoupit vína s označením Královská řada VOC Znojmo, budeme včas informovat.

Kromě Královské řady VOC Znojmo však vinaři budou zatřiďovat i klasicky vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, která splní podmínky pro zařazení mezi vína VOC Znojmo. Jednou z nejnovějších podmínek je, aby vína měla zbytkový cukr maximálně 15 gramů na litr. Právě nižší obsah cukru dává vínu ještě typičtější charakterové vlastnosti a více tak vynikne terroir.

Drtivá většina standardně zatřiďovaných vín jsou vždy vína aktuálního ročníku, letos tedy ročníku 2015. Nově zatříděná vína VOC Znojmo budou moci milovníci vína ochutnat tradičně poprvé na Znojemském historickém vinobraní, které se koná v termínu od 16. – 18. září 2016.

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době devatenáct vinařství:DV Promotion s.r.o., Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep,Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.,Vinařství Trávníček a Kořínek, spol. s.r.o., VÍNO VANĚK s.r.o. tel.: 603 324 194, 604 566 175, Vinařství LAHOFER, a.s., Vinařství Líbal, s.r.o., Vinařství rodiny Špalkovy, s.r.o., VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o., Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o., VINO HORT, s.r.o., Zemědělské družstvo Hodonice, ZNOVÍN ZNOJMO, a.s., Vinařství Sádek, s.r.o., VINICE – HNANICE, s.r.o., Vinařství HANZEL, Arte Vini spol. s.r.o., Josef Kořínek, AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist