Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Ze Znojemska pochází nejlepší Rulandské

5. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  426 x

Moravská vína opět potvrdila, že patří k mezinárodní špičce, když uspěla na prestižní světové soutěži vín odrůdy Pinot neboli Rulandské. Ze soutěže Mondial des Pinots 2021, ze švýcarského Sierre, si Znovín Znojmo přiváží velkou zlatou medaili a ocenění pro nejlepší víno soutěže. Velký mezinárodní úspěch dotvořily ještě tři medaile pro další moravská vína.

Ze Znojemska pochází nejlepší RulandskéZe Znojemska pochází nejlepší Rulandské

Titul absolutního šampiona soutěže s nejvyšším bodovým hodnocením a velkou zlatou medaili obdrželo polosladké Rulandské bílé 2018, výběr z hroznů z viniční trati Weinperky vinařství Znovín Znojmo. K tomuto úspěchu přidalo vinařství ještě zlatou medailí za polosuché tzv. π-víno Rulandské šedé 2019, pozdní sběr, z vinice Dívčí vrch ve Strachoticích.

„Získat titul šampiona a jednu z desíti udělených velkých zlatých medailí na prestižní soutěži vín světového formátu, která je velmi úzce zaměřená na jednu z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných odrůd na světě, to se skutečně podaří jen zcela výjimečně,“ sdělil sommelier Znovínu Znojmo Martin Šmíd a dodal: „důležitou roli sehrávají bohaté zkušenosti našich vinohradníků a sklepmistrů, kteří dokonale znají a ovládají své řemeslo. Bez jejich vnímavého přístupu se jen stěží narodí velké a krásné víno.“

Kromě Znovínu zabodovalo ještě Zámecké vinařství Bzenec, které si za Rulandské bílé 2019, Terroir Morava z trati Vracov – Klínky odváží zlatou medaili. Za Rulandské šedé 2019, Traditional Line z viniční trati Kotelná bylo oceněno stříbrnou medailí také Vinařství Mikrosvín Mikulov.

Mondial des Pinots spadající pod hlavičku VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů), je jedinou soutěží vín na světě zaměřenou pouze na vína vyrobená z odrůd Pinot (Rulandské). Letošního, již 24. ročníku, který se konal 27. – 29. září ve švýcarském městě Sierre, se účastnilo 1 037 vín od 335 výrobců z 20 různých zemí. Porota složená ze 47 odborníků z 15 různých zemí udělila 10 velkých zlatých, 154 zlatých a 143 stříbrných medailí. Soutěž se koná pod záštitou Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno (OIV) a Mezinárodní unie enologů (UIOE).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist