Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Ženy ovládly letošní Mistrovství ČR v řezu révy vinné

14. únor 2017  České nápoje   komentáře (0)  1088 x

Překvapivé výsledky přinesl letošní 13. ročník Mistrovství ČR v řezu révy. Přední příčky v hlavní kategorii poprvé v historii soutěže ovládly ženy. Celkovou vítězkou se stala Martina Klašková z Vinofruktu Dolní Dunajovice. Netradiční vinařskou akci, jejímiž organizátory jsou Svaz vinařů České republiky ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby, hostilo letos vinařství Château Valtice - Vinné sklepy Valtice.

Ženy ovládly letošní Mistrovství ČR v řezu révy vinnéŽeny ovládly letošní Mistrovství ČR v řezu révy vinné

Ani chladné počasí neodradilo v pátek 10. února na sedmdesátku soutěžících, kteří se přijeli do Valtic utkat v unikátní vinohradnické disciplíně. „Zájem o soutěž se rok od roku zvyšuje. Letos jsme zaznamenali rekordní počet přihlášených účastníků, mezi nimi i 16 žen,“ říká Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby, která je organizátorem soutěže a doplňuje: „Ženy poprvé soutěž úplně ovládly a i v hlavní kategorii Elite obsadily všechny tři přední příčky a staly se tak nejlepšími řezačkami mistrovství.“

V juniorské kategorii se vítězem stal jednadvacetiletý Tomáš Osička z Vinařství Pavel Binder z Rakvic, který se soutěže účastnil již po páté.

Na každého soutěžícího čekalo 25 keřů odrůdy rulandské bílé (pro kategorii Elite) a bouvierův hrozen (pro kategorii Junior), které bylo třeba ořezat v časovém limitu 15 minut. „Ten byl proti předchozím letům o 10 minut kratší, protože soutěžní vinice byla teprve šest let stará,“ uvádí Martin Chlad, marketingový a obchodní ředitel Svazu vinařů ČR. Odborná porota hodnotila kvalitu řezu a u nerozhodných výsledků měla možnost přihlédnout k času soutěžících. „Soutěžící tak museli předvést zručnost a své zkušenosti. A všem se podařilo ve stanoveném limitu ořezat všechny keře. Letos byly výsledky velmi těsné a o pořadí rozhodoval nakonec výsledný čas,“ dodává Chlad. Za správné ořezání keřů bylo možné získat 5 bodů, celkem tedy 125 bodů. Martině Klaškové se podařilo ostříhat za 13 minut a 13 sekund všech 25 hlav se ziskem 123 bodů.

První v obou hlavních kategoriích si již tradičně odváží trofej v podobě pozlacených nůžek od BAHCO. Vítězka hlavní kategorie navíc získá týdenní pronájem některého z vozů FORD.

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů, kteří měli chuť ukázat svůj um v řezu révy vinné. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví. Soutěž proběhla za podpory Jihomoravského kraje a města Valtice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist