Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Ženy ovládly letošní Mistrovství ČR v řezu révy vinné

14. únor 2017  České nápoje   komentáře (0)  339 x

Překvapivé výsledky přinesl letošní 13. ročník Mistrovství ČR v řezu révy. Přední příčky v hlavní kategorii poprvé v historii soutěže ovládly ženy. Celkovou vítězkou se stala Martina Klašková z Vinofruktu Dolní Dunajovice. Netradiční vinařskou akci, jejímiž organizátory jsou Svaz vinařů České republiky ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby, hostilo letos vinařství Château Valtice - Vinné sklepy Valtice.

Ženy ovládly letošní Mistrovství ČR v řezu révy vinnéŽeny ovládly letošní Mistrovství ČR v řezu révy vinné

Ani chladné počasí neodradilo v pátek 10. února na sedmdesátku soutěžících, kteří se přijeli do Valtic utkat v unikátní vinohradnické disciplíně. „Zájem o soutěž se rok od roku zvyšuje. Letos jsme zaznamenali rekordní počet přihlášených účastníků, mezi nimi i 16 žen,“ říká Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby, která je organizátorem soutěže a doplňuje: „Ženy poprvé soutěž úplně ovládly a i v hlavní kategorii Elite obsadily všechny tři přední příčky a staly se tak nejlepšími řezačkami mistrovství.“

V juniorské kategorii se vítězem stal jednadvacetiletý Tomáš Osička z Vinařství Pavel Binder z Rakvic, který se soutěže účastnil již po páté.

Na každého soutěžícího čekalo 25 keřů odrůdy rulandské bílé (pro kategorii Elite) a bouvierův hrozen (pro kategorii Junior), které bylo třeba ořezat v časovém limitu 15 minut. „Ten byl proti předchozím letům o 10 minut kratší, protože soutěžní vinice byla teprve šest let stará,“ uvádí Martin Chlad, marketingový a obchodní ředitel Svazu vinařů ČR. Odborná porota hodnotila kvalitu řezu a u nerozhodných výsledků měla možnost přihlédnout k času soutěžících. „Soutěžící tak museli předvést zručnost a své zkušenosti. A všem se podařilo ve stanoveném limitu ořezat všechny keře. Letos byly výsledky velmi těsné a o pořadí rozhodoval nakonec výsledný čas,“ dodává Chlad. Za správné ořezání keřů bylo možné získat 5 bodů, celkem tedy 125 bodů. Martině Klaškové se podařilo ostříhat za 13 minut a 13 sekund všech 25 hlav se ziskem 123 bodů.

První v obou hlavních kategoriích si již tradičně odváží trofej v podobě pozlacených nůžek od BAHCO. Vítězka hlavní kategorie navíc získá týdenní pronájem některého z vozů FORD.

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů, kteří měli chuť ukázat svůj um v řezu révy vinné. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví. Soutěž proběhla za podpory Jihomoravského kraje a města Valtice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist