Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Zlatý pohár Česko Slovenska

19. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  350 x

Již třetí ročník mezinárodní soutěže vín Zlatý pohár Česko Slovenka zná své vítěze. Po hodnocení v hotelu Termal Mušov se držitelem hlavní ceny – Zlatého poháru, stalo Nové vinařství z České republiky. Tuto cenu získává jako vinařství s nejlepší kolekcí vín. Titulem šampiona mezi víny se může těšit Ryzlink rýnský, 2017, polosladké ve výběru z hroznů, shodou okolností ze stejného vinařství.

Ilustrační obrázekIlustrační obrázek

Zlatý pohár je soutěž vín unikátní nejen zaměřením na české a slovenské vinaře, ale také navazujícími aktivitami. Těmi si organizátoři dali za cíl zpropagovat navzájem česká a slovenská vína mezi odbornou i širokou veřejností.

"Mezi přihlášenými víny byly nádherné vzorky z Česka i Slovenska a byl to opravdu napínavý souboj. Celkem se přihlásilo téměř 200 vzorků, což je na tak komplikovaný rok, jako byl letos, velmi pěkné číslo. Jsme rádi, že si soutěž i navazující aktivity našly místo mezi TOP akcemi, byť jsme letos kvůli koronaviru byli nuceni zrušit festival pro veřejnost,“ říká jeden z organizátorů, Jakub Pernica.

Celkově odborní hodnotitelé udělili 14 dvojitých zlatých a 50 zlatých medailí. Kvalita soutěže se ukazuje i na tom, že nebyly uděleny žádné stříbrné medaile, jelikož přihlášená vína byla na tak vysoké úrovni. Vinařství s více vysoce hodnocenými víny si navíc odnesla titul Hvězdná vinařství za nejlepší kolekce.

"Vedle vín chceme klást důraz také na kvalitu celého vinařství. Proto oceňujeme ta, která mají všechna vína perfektní úrovně. Když jedete na degustaci do sklípku, také vás zajímají všechna vína," vysvětluje organizátor důraz na oceňování vinařství.

Kompletní výsledky jsou dostupné na www.zlatypohar.eu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist