Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Čech Achim Šipl bude zítra soutěžit o titul mistra světa v míchání nealkoholických koktejlů!

18. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1824 x

Staroměstské náměstí v Praze dnes hostilo první část světové soutěže Mattoni Grand Drink 2016 v míchání nealkoholických koktejlů. Dvacettři barmanů ze zemí, jako jsou například Uruguay, Hong Kong, Filipíny a Island, soutěžilo před zraky veřejnosti pod taktovkou Libora Boučka v míchání nealkoholických drinků o postup do nedělního finále.

5 finalistů5 finalistů

Za Českou republiku bojoval Achim Šipl, který již v minulosti titul mistra světa v této mezinárodní soutěži získal a letos se opět probojoval do zítřejšího finále. Své síly poměří například i se slovenským barmanem Ladislavem Dobošem.

Teplé počasí přilákalo do centra Prahy mnoho diváků, kteří si nenechali ujít pohled na nejšikovnější barmany z 23zemí z celého světa, kteří přímo před publikem připravovali nealko koktejly dle vlastních originálních receptur. Všichni účastníci museli ve svých domovinách vyhrát národní kolo, aby mohli v Praze reprezentovat svou zemi na mistrovství světa v rámci sobotního Mattoni Grand Drinku.

Odbornou desetičlenou porotu nakonec svými výkony a chutí připravených koktejlů přesvědčila o zaslouženém postupu do nedělního finále tato pětice:

  1. 1. Česká republika,    Achim Šipl,               koktejl „Cou Cou”
  2. Slovensko,                Ladislav Doboš,       koktejl „A Touch of Spring”
  3. Filipíny,                       Jessie Ray Clasicas, koktejl „Winter Heaven”
  4. Kypr,                          Stavri Vakis,              koktejl „Joanna Grand”
  5. Lotyšsko,                   Inguss Reizenbergs,            koktejl „Inspiration of 1864”

Náš reprezentant Achim porotu přesvědčil nejen chutí svého koktejlu, ale také netradičním spojením ingrediencí jako je zelený čaj a kokosový olej. Své vystoupení pojal jako uvolněnou show podpořenou příběhem o vzniku koktejlu a užíval si ovací domácího publika. Diváci mohli během celého soutěžního klání, které skončilo ve tři  hodiny po poledni, sledovat hbité ruce barmanů a odkoukat jejich mistrovské triky. Připravené koktejly mohli dokonce ochutnávat a zjistit, zda se jejich chutě shodují s verdiktem poroty.

Ta navíc rozdala tři zvláštní ceny: Best Design (Achim Šipl), Best Technique (Slovensko), Best Innovation (Finsko).

"Je skvělé, že do Prahy přijelo 23 mladých talentovaných barmanů z celého světa. Dnes jsme mohli vidět, že se na soutěž pečlivě připravovali a nic nepodcenili, použili originální suroviny a zajímavé postupy. Zaujalo mě například použití japonského yuzu nebo koriandr v promyšlených kombinacích. Všechny soutěžní koktejly byly letní a svěží a porota neměla snadné rozhodování. Sám bych těžko hledal svého favorita," uvedl po skončení soutěže Aleš Svojanovský, prezident České barmanské asociace.

Mistrovství světa vyvrcholí zítra večer na Mattoni Koktejl Festivalu, který proběhne na stejném místě od 20:00 hod. Finálová pětka opět předvede svoje umění v rámci velké hudebně-barmanské show provázené Liborem Boučkem a Adelou Banášovou, za účasti česko-slovenských kapel Mig 21, Slza, No name, či zpěvaček Ewy Farné a Barbory Polákové. Barmanské show se zúčastní a svou přítomností podpoří soutěžící barmany i známé osobnosti, jako například Gábina Soukalová nebo Leoš Mareš. Součástí festivalu bude také koncert Daruj krev pod záštitou Českého rozhlasu.

Hodinu před půlnocí se dozvíme jméno nového mistra světa v míchání nealkoholických koktejlů, nového vítěze Mattoni Grand Drinku pro rok 2016 a jeho recept na dokonalý drink.

Koncert na Staroměstkém náměstí pořádá Mattoni pro všechny návštěvníky zdarma.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist