Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Dnes je Světový den vody

22. březen 2019  České nápoje   komentáře (0)  350 x

Světový den vody připadá na 22. března. V ČR máme dostupnou kvalitní kohoutkovou vodu, a tak se nabízí ho oslavit douškem čerstvé vody. Například připravené ve výrobníku perlivé vody SodaStream do značkových plastových lahví. Možná jste se ale setkali s informacemi, které o plastových lahvích kolují, a máte obavy z jejich používání. Řada z těchto informací se ovšem nezakládá na pravdě nebo se lahví SodaStream netýká.

Dnes je Světový den vodyDnes je Světový den vody

Pojďme si představit (a vyvrátit) 3 časté mýty o plastových lahvích!

Mýtus 1: Plast není zdravý a vypouští do vody škodlivé látky

  • Možná jste se již setkali s tvrzením, které varuje před používáním plastových lahví. Některé články a diskuse straší před tím, že plastové lahve nejsou bezpečné a že se z nich uvolňují různé zdraví ohrožující látky. Lahví SodaStream se toto rozhodně netýká. Jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného plastu a neobsahují bisfenol A (jsou tedy BPA Free). Jejich plast se testuje podle přísné legislativy Evropské unie, která vyžaduje řadu chemických testů prokazujících, že se z lahve žádná chemická látka neuvolňuje.

Mýtus 2: Lahve SodaStream jsou označeny PETE 1, takže je můžeme použít jen jednou

  • Možná jste si někdy všimli na SodaStream lahvi (nebo na jiné plastové lahvi) označení PETE 1. Nenechte se zmást „odborníky“ v internetových diskuzích, kteří šíří zaručené informace o tom, že číslo 1 určuje maximální počet použití lahve. Není tomu tak. Jedná se o symbol pro recyklaci, který označuje skupinu polyethylentereftalátů, což jsou termoplasty ze skupiny polyesterů. Symbol udává, jak má zákazník s výrobkem nakládat v případě recyklace a co z něj po recyklaci vznikne. Lahve se symbolem PETE 1 se mají správně třídit do plastového odpadu nebo přímo kontejnerů na PET lahve a na konci recyklačního procesu z nich vznikne například izolace do bund či spacáků.

Mýtus 3: Lahve SodaStream jsou jen klasické PETky, které zaplavují skládky

  • Podle dat vědců University of California z roku 2017 končí až 79 % plastového odpadu na skládkách bez dalšího využití. V současnosti se nachází na skládkách okolo 4,9 miliardy tun plastového odpadu! Lahve SodaStream jsou ovšem použitelné opakovatelně, a právě díky tomu předcházíte hromadění jednorázových plastů. Užíváním jediného výrobníku SodaStream ochráníte přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami.

Především jde o PRECYKLACI, jistě nezměníme své chování ze dne na den a nezabráníme vzniku veškerých produktů z plastu. Ale můžeme je postupně eliminovat jejich opakovaným používáním“, uvádí Michal Panis, product & brand manager značky SodaStream v ČR „Nač si kupovat stále dokola jednorázové PET lahve, když můžeme jednu lahev využívat opakovaně, a ještě být trendy. Pitím vody z kohoutku, nebo proměněnou díky přístrojům SodaStream ve skutečně osvěžující perlivý nápoj, šetříme přírodu a prospíváme svému zdraví.“ dodává.

Tak přejeme: Na zdraví!

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!



ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist