Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Karlovarské minerální vody nadále rostou

3. prosinec 2017  České nápoje   komentáře (0)  940 x

Výsledky celé skupiny Karlovarských minerálních vod (KMV) za první tři čtvrtletí roku 2017 rostou: v porovnání se stejným obdobím loňského roku objemy prodeje stouply o 6 %, celkový obrat dosáhl 6,44 mld. Kč (+ 12 %), ukazatel EBITDA vzrostl o 3 %. Podle odhadů skupina za rok 2017 dosáhne rekordního obratu přes 8 mld. Kč

Karlovarské minerální vody nadále rostouKarlovarské minerální vody nadále rostou

Výborné průběžné výsledky společnosti promítá KMV i do růstu platů zaměstnanců v ČR. „V roce 2017 společnost zvýšila platy zaměstnancům hned dvakrát a to v průměru o 7,6 % s tím, že u dělnických pozic se jednalo v průměru o 3.250 Kč. Rychlostí navyšování mzdových prostředků u dělnických profesí o více než 15 % je KMV významně nad úrovní trhu,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel KMV, a dodává: „Letošní rok bude pro KMV rekordní a odhaduji, že konsolidovaný obrat skupiny dosáhne 8,2 miliard korun.“

K dobrým výsledkům skupiny v ČR přispěly mimo jiné také uvedené novinky: v prvních dvou čtvrtletích např. Veritea, první produkt z celosvětově rostoucí kategorie pravých vařených čajů dostupný na českém trhu. Ve 3. čtvrtletí se objevily další inovace, s nimiž KMV rozšířily své portfolio do nových segmentů: Dobrý sirup do mléka od Dobré vody (ve dvou příchutích), a také dvě nové minerální vody z přírodních léčivých zdrojů:

  • Magnesia Extra - oproti známé přírodní minerální vodě Magnesia obsahuje téměř dvojnásobné množství hořčíku, který mj. podporuje soustředění, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Mlýnský pramen - velmi silně mineralizovaná voda bohatá na fluoridy a kyselinu křemičitou; zřídlo se nachází uprostřed Karlových Varů, jejichž lázeňské prameny se tradičně používají k pitným kúrám v případě obtíží s trávicím traktem, zejména se žaludkem, žlučníkem, slinivkou břišní, játry, dvanáctníkem a tenkým i tlustým střevem. Indikovány jsou také na choroby látkové výměny, mimo jiné i na diabetes mellitus.

V úvodu 3. čtvrtletí KMV dokončily další zahraniční akvizici, když převzaly společnost Quadrant Beverages JSC. Ta je v Bulharsku oficiálním výrobcem a prodejcem produktů společností PepsiCo (Pepsi, Mirinda, 7up, Evervess), Pepsi-Lipton International (Lipton Ice Tea), Gat Foods (nektary Prisun a nealkoholické nápoje), výrobcem vody Bellissima a oficiálním distributorem energetického nápoje Rockstar.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist