Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

KMV nesouhlasí s odkupem akcií společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s.

16. srpen 2017  České nápoje   komentáře (0)  854 x

Dne 3. srpna 2017 podala společnost Karlovarské minerální vody, a.s. (KMV) návrh na předběžné opatření, kterým se zastavuje odkup vlastních akcií společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. dceřinou společností RADENSKA d.o.o. Ačkoli Městský soud v Praze dne 8. srpna 2017 návrhu nevyhověl, je KMV stále přesvědčená o tom, že probíhající proces poškozuje všechny minoritní akcionáře společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. a proti rozhodnutí soudu podá odvolání.

Ilustrační obrázekIlustrační obrázek

KMV je minoritním akcionářem společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. a návrh na předběžné opatření podala v zájmu ochrany práv svých i ostatních akcionářů, kterým před dvěma lety Kofola nabídla akcie k získání. Společnost Kofola byla ze strany KMV dvakrát upozorněna na procesní nedostatky v probíhajícím odkupu akcií.

„Dosavadní proces odkupu má řadu právních vad. Jednak byl nepochopitelně nastaven tak, že vlastní akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. vykupuje její dceřiná společnost ze Slovinska, což u odkupu vlastních akcií není standardní.
A především -  pro realizaci odkupu akcií je nutný souhlas valné hromady společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s., která by musela schválit parametry neodvolatelné veřejné nabídky. Žádná valná hromada neproběhla, přesto byla učiněna veřejná nabídka, která skončila dne 31. 7. 2017. Dodatečné svolání valné hromady na 25. srpna 2017 ke zpětnému schválení předmětné transakce nelze akceptovat,“
říká Martin Hanzl, právník KMV. A dodává: „Jedná se o nekompetentní přístup a nedodržování základních pravidel v prodeji odkupu akcií, které dodržují všechny společnosti, o to více ty, které jsou obchodovány na burze. Je neakceptovatelné, aby společnost Kofola takto znevažovala práva svých, byť minoritních, vlastníků.“

I přes nechválení předběžného opatření je KMV přesvědčena, že nastavený proces negativně ovlivňuje práva minoritních akcionářů, snižuje hodnotu jejich akcií a jejich možnou likviditu v budoucnu. Proto bude pokračovat v dalších právních krocích.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist