Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Kofola kupuje Karlovarskou Korunní a Ondrášovku

16. prosinec 2019  České nápoje   komentáře (0)  563 x

Skupina Kofola dnes podepsala rámcovou smlouvu o koupi 100% podílu ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončení transakce je očekáváno v první polovině příštího roku. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

Kofola kupuje Karlovarskou Korunní a OndrášovkuKofola kupuje Karlovarskou Korunní a Ondrášovku

V letošním roce již došlo k velmi významnému spojení mezi konkurenty na trhu s nealkoholickými nápoji a toto je logický krok, který zúčastněným subjektům této transakce pomůže za současné situace udržet konkurenceschopnost a možnost dalšího rozvoje.

Karlovarskou Korunní i Ondrášovku ovládá společnost Ondrášovka Holding a.s. Obě firmy, které jsou předmětem transakce, v roce 2018 vygenerovaly dohromady roční tržby ve výši 850 mil Kč. Skupina Kofola si touto transakcí chce rozšířit portfolio o tradiční české značky minerálních vod a posílit svou pozici v kategorii balených vod na českém trhu.

Do schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a vypořádání transakce všechny výše jmenované společnosti fungují i nadále jako samostatné jednotky bez společné vazby.

O společnosti Karlovarská Korunní

Společnost Karlovarská Korunní s.r.o. se v současné době řadí mezi nejvýznamnější výrobce minerálních vod v České republice. Od roku 1878 až dodnes si  zachovává svou vysokou kvalitu a patří mezi nejkvalitnější minerální vody v naší republice. Portfolio Karlovarské Korunní zahrnuje zejména přírodní minerální vody, ochucené minerální vody a od roku 2014 také ovocné sirupy. Korunní je mimo jiné ozdobou kulturních a společenských akcí. Dlouhodobě je oficiálním nápojem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který se řadí mezi nejprestižnější kulturní události v České republice. Jako jediná minerální voda je držitelem certifikátu Voda vhodná k vínu, který uděluje Vinařský institut s Asociací someliérů České republiky. Podílí se tak svými aktivitami na propagaci pozvednutí kultury pití vína na evropskou úroveň, kde je běžné prokládat konzumaci vína vodou.

O společnosti Ondrášovka:

Akciová společnost ONDRÁŠOVKA je výrobcem minerální vody Ondrášovka a léčivé minerální vody Šaratica s výrobním závodem v Ondrášově, kde má stáčení pramenu tradici zhruba od roku 1260. Kolem Ondrášova se v průběhu staletí vytvořila lázeňská a distribuční síť, na které od roku 2002 navázala ONDRÁŠOVKA, a.s., držitel certifikací ČSN EN ISO 9001 a FSSC. Ondrášovka je tradiční českou značkou a najdete ji v distribuci všech velkých řetězců v České republice, exportuje se na Slovensko a značka Šaratica i do Číny. ONDRÁŠOVKA je dlouhodobým partnerem Fotbalové Asociace ČR a generálním partnerem Ondrášovka Cupu, oficiálního poháru mládeže ve fotbale. Společnost podporuje řadu sportovních a kulturních aktivit a od roku 2018 je hrdým partnerem České obce sokolské.

Zdroj: Kofola.cz

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist