Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mattoni 1873 sjednocuje barvy PET lahví, do kterých stáčí

10. září 2020  České nápoje   komentáře (0)  277 x

Hanácká kyselka, Poděbradka a Dobrá voda, významné značky minerálních vod na českém trhu, se v příštích měsících začnou plnit do PET lahví jedné barvy. Skupina Mattoni 1873 pokračuje na cestě k udržitelnosti podporou ekodesignu lahví svých značek. Cílem je usnadnit recyklaci a ideálně nastartovat tu mnohonásobnou „z lahve do lahve“. Kromě nižšího počtu barev PET lahví je zásadní i efektivní sběr, tedy zavedení zálohového systému. Jen tak může dojít k podstatnému snížení vlivu nápojového odvětví na životní prostředí.

Mattoni 1873 sjednocuje barvy PET lahví, do kterých stáčíMattoni 1873 sjednocuje barvy PET lahví, do kterých stáčí

Mattoni 1873 usiluje o lokální uzavření koloběhu PET materiálu podle principů cirkulární ekonomiky. Odstranění pestrobarevných PET lahví je prvním krokem k recyklaci použitých PET lahví zpět do nových lahví, a tedy k zásadnímu omezení přílivu nového PETu na trh.

„Nápojový průmysl má skvělou příležitost stát se jako první plně cirkulárním a udržitelným při zachování všech výhod spotřebitelských balení,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873. „Krokem, který k tomu povede, je kromě sjednocení barev i zavedení plošného zálohového systému, o nějž usilujeme. Získáme tak čistý recyklát potravinářské kvality, ze kterého lze vyrábět nové lahve znovu a znovu.“

Portfolio ochucené i přírodní minerální vody Hanácká kyselka je dnes v obchodech k vidění v pěti různých barevných provedení PET lahví. Stáčení do lahví jednotné světle modré barvy již začalo a v průběhu podzimu se budou výrobky dostávat na trh.

Značka Mattoni sjednotila barvu svých PET lahví již v roce 2019.

Koncem letošního roku se k těmto dvěma značkám přidá i Poděbradka a Dobrá voda. Pět barevných variant se tak zredukuje na světle modrou u lahví Dobré vody a zelenou u Poděbradky.

Jak nižší počet používaných barev usnadňuje recyklaci PET lahví?

Použité PET lahve se momentálně třídí na třídicích linkách podle barev a odděleně se odesílají k dalšímu zpracování. Nejhojněji zastoupené barvy PET lahví, které jsou tedy i nejčastěji recyklované, jsou čirá, modrá a zelená. Z pohledu recyklace je proto žádoucí, aby výrobci nápojů používali některou z těchto barev. Krátkodobě to přinese efektivnější zpracování i využití vytříděných lahví, z dlouhodobého pohledu pak usnadní recyklaci zpět do lahví konkrétních barev. Tuto výhodu bychom v plné míře využili, pokud by ČR zavedla zálohový systém na nápojové PET lahve. Proto jde Mattoni 1873 příkladem a snižuje počet používaných barev u svých značek.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist