Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Národní kolo Mattoni Grand Drink má svého vítěze

11. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  352 x

Že originalita, inovace a cit pro vyváženou chuť jsou nejdůležitějšími ingrediencemi moderní mixologie, znovu dokázal 21. ročník národního nominačního kola Mattoni Grand Drink. Ten proběhl v úterý 10. dubna v českobudějovickém baru Žlutá ponorka. Nominační kolo Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů představilo nejlepší české barmany a jejich neotřelé nealkoholické drinky.

Národní kolo Mattoni Grand Drink má svého vítězeNárodní kolo Mattoni Grand Drink má svého vítěze

Tradiční soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink přinesla za dobu své existence již mnoho origináních nealkoholických drinků, na nichž je možné sledovat vývoj trendů v míchání koktejlů. Letošní cenné vítězství vybojoval Jiří Boháč s drinkem IQ Mattoni, který porotu nadchl nejen zajímavou úpravou koktejlu, ale samozřejmě především chutí. V receptuře se skvěle doplňuje chuť čaje, vodní řasy a mateřídoušky s minerální vodou Mattoni. Právě ta je stěžejní ingrediencí, kterou musí obsahovat všechny koktejly míchané v rámci soutěže. Podmínkou je také nízká kalorická hodnota drinku, každý koktejl by měl odpovídat i současným trendům barmanského světa.

„Koktejl je o vodě, o chladivých hloubkách v modravých lagunách. Využívá minerální podstaty vody Mattoni a oregonské sladkovodní řasy Klamath, která jako jediná na světě dokáže regenerovat mozkové buňky. Je to endemicky rostoucí prapůvodní druh rostliny, která dokáže našim buňkám předat původní matrici buněčné struktury. Drink je lehký a svěží a prudce pitelný,“ přiblížil svůj vítězný koktejl Jiří Boháč.

Národního kola Mezinárodního mistrovství v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink se letos zúčastnilo 13 soutěžících. „Pravidla soutěže Mattoni Grand Drink jsou velice přísná. Všechny soutěžní koktejly musí být nejen nealkoholické, ale také nízkokalorické. Jejich autoři si tak opravdu musejí dát záležet na vyvážení a propracování chuti. Nelze ji totiž doplňovat větším množstvím sladkých sirupů a podobných ingrediencí navyšujících kromě chuťového zážitku také obsah kalorií. Díky tomu pak ale také vznikají opravdu zajímavé a kreativní drinky, které vážně stojí za ochutnání,“ prozradil prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Druhé místo obsadil Robert Weis s drinkem Mattoni´s H.I.T., z třetí příčky se radoval Jan Lukas s drinkem nazvaným Tag-ttoni.

8. Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink, na němž bude Jiří Boháč reprezentovat Českou republiku, se uskuteční v rámci Světového dne nealkoholických koktejlů 16. června na pražském Staroměstském náměstí.

1. místo – Jiří Boháč, koktejl IQ Mattoni

Ingredience:

 • 50 ml Klamathu Sol semilla (1 g/dl neperlivé vody)
 • 50 ml čaje White Anastasia Kusmi tea (4 g/dl neperlivé vody)
 • 20 ml mateřídouškového sirupu Cameljus
 • 5 ml limetového freshe
 • 120 ml Mattoni perlivé

Ozdoba: ovocný špíz

Postup přípravy:

Do láhve nalijeme Mattoni perlivou a necháme vychladit v nádobě s ledem. Do míchací sklenice nalijeme Klamath, čaj, limetový fresh a mateřídouškový sirup, zasypeme ledem a pečlivě promícháme barovou lžící. Přes sítko nalijeme do láhve a ozdobíme špízem z jahod a borůvek. Láhev nechte v chladící nádobě a popíjejte z menších skleniček.

2. místo – Robert Weis, koktejl MATTONI´S H.I.T.

Ingredience:

 • 3 špetky soli
 • cca 7 g grepové kůry
 • 1 cl čerstvé limetové šťávy
 • 2 cl sirupu Maté + citron
 • 4 cl ovocného nápoje Maté + citron
 • dolít Mattoni perlivou

Ozdoba: rozmarýn, grepová kůra

Postup přípravy:

Do shakeru vložíme grepovou kůru a sůl a podrtíme paličkou. Přidáme limetovou šťávu, sirup i ovocný nápoj Maté + citron, zasypeme ledem a pečlivě protřepeme. Směs přes sítko nalijeme do sklenice, zasypeme ledem, vložíme brčko a dolijeme Mattoni perlivou. Ozdobíme snítkou rozmarýnu, zastříkneme grepovou kůrou a také ji využijeme jako ozdobu.

3. místo – Jan Lukas, koktejl TAG-TTONI

Ingredience:

 • 10cl Mattoni perlivé
 • 4cl šťávy z hroznů červeného vína
 • 1cl sirup francouzská vanilka Monin
 • 1cl citronové šťávy
 • rozmarýn
 • Ozdoba: rozmarýn

Postup přípravy:

Okraj sklenice obalíme v černém cukru a do sklenice nasypeme led. Do shakeru nalijeme hroznovou šťávu, vanilkový sirup a citronovou šťávu, přidáme rozmarýn, zasypeme ledem a pečlivě protřepeme. Směs přes sítko nalijeme do sklenice, dolijeme Mattoni perlivou, vložíme míchátko a ozdobíme rozmarýnem.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Kde se diskutuje?

5.8.2018 15:20
Chody: Permanent Beer Fest

26.2.2018 15:30
Chody: Zlatý Bažant Nealko už se nebude vařit

24.12.2017 09:27
Cibulka: Bohemia Sekt

17.12.2017 08:28
Schovánková: Bohemia Sekt

27.11.2017 10:27
Cibulka: Bohemia Sekt

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist