Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Národní kolo Mattoni Grand Drink plné nečekaných chutí pokořil Achim Šipl

18. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1435 x

Že i ocet, bazalka, vaječný bílek nebo kokosový olej mohou být plnohodnotnými ingrediencemi do koktejlů, znovu připomněl 19. ročník národního nominačního kola Mattoni Grand Drink, pořádaný v sobotu 21. května 2016 v Brně. Nominační večer představil nejlepší české barmany a jejich originální nealkoholické koktejly.

Achim ŠiplAchim Šipl

Tradiční soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink přinesla za dobu své existence již mnoho zajímavých nealkoholických drinků, na nichž je možné sledovat vývoj trendů v míchání koktejlů. Letošní cenné vítězství opět vybojoval Achim Šipl, tentokrát s drinkem Cou Cou („ku ku“), který porotu nadchl nejen zajímavou úpravou koktejlu, ale samozřejmě především chutí. V receptuře se skvěle doplňuje chuť hrušek, broskví a pečené rýže s minerální vodou Mattoni. Právě ta je stěžejní ingrediencí, kterou musí obsahovat všechny koktejly míchané v rámci soutěže. Podmínkou je také nízká kalorická hodnota drinku, každý koktejl by měl odpovídat i současným trendům barmanského světa.

Drink Cou Cou je inspirován příběhem mého strýčka Willyho, který kdysi v Karlových Varech strávil noc v trávě mezi broskvoní a hrušní s tanečnicí, která měla stejné umělecké jméno. Tohle ovoce se pak pro ně pro oba stalo připomínkou onoho krásného večera. Já jsem ve svém drinku na jejich vzpomínku použil hruškový a broskvový džus doplněný exotickou chutí čaje s pečenou rýží a s kokosovým olejem. Atmosféru krásného večera v sadu tak můžeme okusit také,“ přiblížil svůj vítězný koktejl Achim Šipl.

Národního kola Mezinárodního mistrovství v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink se letos zúčastnilo 8 soutěžících. „Letos naši barmani v nominačním kole Mattoni Grand Drink opět předvedli skvělé výkony. Pravidla jsou velice přísná – každý ze soutěžících měl za úkol vytvořit nový míchaný nealkoholický koktejl v duchu moderního životního stylu a s ohledem na současný pohled na zdravou výživu, tedy i za použití nízkokalorických surovin. Limit pro přípravu a prezentaci koktejlu byl pouhých 8 minut. I s tím se ale soutěžící popasovali výborně a už teď jsem velmi zvědav, jak se Achim Šipl se svým vítězným koktejlem Cou Cou umístí mezi konkurencí z celého světa,“ prozradil prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský. Součástí receptury muselo být také alespoň 10 cl originální Grand Mattoni minerální vody. Druhé místo obsadil Jan Teska s drinkem Tropical Swizzle, z třetí příčky se radoval Patrik Weis s drinkem nazvaným Be Healthy!.

Achim Šipl – český reprezentant

Achim je profesionální barman, který se zabývá progresivní a molekulární mixologií. Za barem působí více než dvacet let a nasbíral řadu barmanských ocenění. Pořádá barmanské vzdělávací kurzy a také speciální cateringové služby s prvky molekulární mixologie. Věnuje se též psaní odborných textů a knih. V současné době je členem Czech Bartenders Team.

V roce 2013 zvítězil Achim v Mattoni Grand Drink 2013 s koktejlem Walu Forever Young, ve které zkombinoval Mattoni s čerstvým džusem z červené papriky a vlastnoručně vypěstované rebarbory.

V minulém ročníku reprezentoval Českou republiku s koktejlem Forbidden Flowers, drinkem kombinujícím infuzi sedmikrásek spojenou s růží a mrkví. Tuto kombinaci vyvážil fresh citronové šťávy, vanilkový cukr a samozřejmě Mattoni.

Tento rok Achim zabojuje se svým vítězným drinkem Cou Cou a my budeme držet pěsti, aby s ním okouzlil i mezinárodní porotu.

Achimovy úspěchy:

 • 1. místo v národním kole Mattoni Grand Drink 2016
 • 1. místo v národním kole Mattoni Grand Drink 2015
 • 1. místo na Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů – Mattoni Grand Drink 2013
 • 1. místo v národním kole Mattoni Grand Drink 2013
 • 1. místo Grand Prix CBA 2013
 • 9. místo WCC Peking 2012
 • 1. místo The European Friendship Cup Moskva 2012
 • BARMAN ROKU 2012
 • Barman s nejlepší technikou práce ve střední Evropě 2010
 • 1. místo v národním kole Mattoni Grand Drink 2007
 • Delegát na mistrovství světa v USA 2004
 • 1. místo na Havana Grand Prix 2002

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist