Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Národní kolo Mattoni Grand Drink plné nečekaných chutí pokořil Achim Šipl

18. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2264 x

Že i ocet, bazalka, vaječný bílek nebo kokosový olej mohou být plnohodnotnými ingrediencemi do koktejlů, znovu připomněl 19. ročník národního nominačního kola Mattoni Grand Drink, pořádaný v sobotu 21. května 2016 v Brně. Nominační večer představil nejlepší české barmany a jejich originální nealkoholické koktejly.

Achim ŠiplAchim Šipl

Tradiční soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink přinesla za dobu své existence již mnoho zajímavých nealkoholických drinků, na nichž je možné sledovat vývoj trendů v míchání koktejlů. Letošní cenné vítězství opět vybojoval Achim Šipl, tentokrát s drinkem Cou Cou („ku ku“), který porotu nadchl nejen zajímavou úpravou koktejlu, ale samozřejmě především chutí. V receptuře se skvěle doplňuje chuť hrušek, broskví a pečené rýže s minerální vodou Mattoni. Právě ta je stěžejní ingrediencí, kterou musí obsahovat všechny koktejly míchané v rámci soutěže. Podmínkou je také nízká kalorická hodnota drinku, každý koktejl by měl odpovídat i současným trendům barmanského světa.

Drink Cou Cou je inspirován příběhem mého strýčka Willyho, který kdysi v Karlových Varech strávil noc v trávě mezi broskvoní a hrušní s tanečnicí, která měla stejné umělecké jméno. Tohle ovoce se pak pro ně pro oba stalo připomínkou onoho krásného večera. Já jsem ve svém drinku na jejich vzpomínku použil hruškový a broskvový džus doplněný exotickou chutí čaje s pečenou rýží a s kokosovým olejem. Atmosféru krásného večera v sadu tak můžeme okusit také,“ přiblížil svůj vítězný koktejl Achim Šipl.

Národního kola Mezinárodního mistrovství v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink se letos zúčastnilo 8 soutěžících. „Letos naši barmani v nominačním kole Mattoni Grand Drink opět předvedli skvělé výkony. Pravidla jsou velice přísná – každý ze soutěžících měl za úkol vytvořit nový míchaný nealkoholický koktejl v duchu moderního životního stylu a s ohledem na současný pohled na zdravou výživu, tedy i za použití nízkokalorických surovin. Limit pro přípravu a prezentaci koktejlu byl pouhých 8 minut. I s tím se ale soutěžící popasovali výborně a už teď jsem velmi zvědav, jak se Achim Šipl se svým vítězným koktejlem Cou Cou umístí mezi konkurencí z celého světa,“ prozradil prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský. Součástí receptury muselo být také alespoň 10 cl originální Grand Mattoni minerální vody. Druhé místo obsadil Jan Teska s drinkem Tropical Swizzle, z třetí příčky se radoval Patrik Weis s drinkem nazvaným Be Healthy!.

Achim Šipl – český reprezentant

Achim je profesionální barman, který se zabývá progresivní a molekulární mixologií. Za barem působí více než dvacet let a nasbíral řadu barmanských ocenění. Pořádá barmanské vzdělávací kurzy a také speciální cateringové služby s prvky molekulární mixologie. Věnuje se též psaní odborných textů a knih. V současné době je členem Czech Bartenders Team.

V roce 2013 zvítězil Achim v Mattoni Grand Drink 2013 s koktejlem Walu Forever Young, ve které zkombinoval Mattoni s čerstvým džusem z červené papriky a vlastnoručně vypěstované rebarbory.

V minulém ročníku reprezentoval Českou republiku s koktejlem Forbidden Flowers, drinkem kombinujícím infuzi sedmikrásek spojenou s růží a mrkví. Tuto kombinaci vyvážil fresh citronové šťávy, vanilkový cukr a samozřejmě Mattoni.

Tento rok Achim zabojuje se svým vítězným drinkem Cou Cou a my budeme držet pěsti, aby s ním okouzlil i mezinárodní porotu.

Achimovy úspěchy:

 • 1. místo v národním kole Mattoni Grand Drink 2016
 • 1. místo v národním kole Mattoni Grand Drink 2015
 • 1. místo na Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů – Mattoni Grand Drink 2013
 • 1. místo v národním kole Mattoni Grand Drink 2013
 • 1. místo Grand Prix CBA 2013
 • 9. místo WCC Peking 2012
 • 1. místo The European Friendship Cup Moskva 2012
 • BARMAN ROKU 2012
 • Barman s nejlepší technikou práce ve střední Evropě 2010
 • 1. místo v národním kole Mattoni Grand Drink 2007
 • Delegát na mistrovství světa v USA 2004
 • 1. místo na Havana Grand Prix 2002

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist