Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Ne plastům! Říká SodaStream

21. duben 2017  České nápoje   komentáře (0)  551 x

Každý rok připadá na 22. dubna ekologický svátek, den země. Má lidem připomenout negativní dopad současného životního stylu na životní prostředí. Společnou snahou se musíme spolupodílet na tom, aby i budoucí generace mohly pít čistou vodu a dýchat zdravý vzduch. Znečištění mohou omezit pouze mezinárodní platné zákony a společné úsilí lidí.

Ne plastům! Říká SodaStreamNe plastům! Říká SodaStream

Proto hlavní filozofií společnosti SodaStream je vytvářet svět bez zbytečné spotřeby nápojových PET lahví a plechovek a nabízet ekologicky šetrné výrobky, které mají pozitivní dopad na životní prostředí.
Češi utratí za balenou vodu přes sedm miliard korun ročně. I když se uvádí, že spotřeba balených vod má klesající tendenci, každý Čech vypije 268 litrů! S vodou se setkáváme den, co den, je taková obyčejná, avšak má pro nás neskutečnou hodnotu. Hodnotu života. Nenechme se proto zlákat nevědomostí.
Žijeme ve století plastovém. Plasty byly objeveny v 19. století a způsobily převrat na celém světě. Podívejte se okolo sebe. Všechno má nějaký obal. Na výrobu 1 tuny plastů se spotřebuje až 2,5 tuny ropy. Jsme ovlivňováni plasty nejen během výroby, ale i během používání, což je k zamyšlení. Chceme to takhle nechat? Chceme toto učit mladší generaci? Ne!
Udělejme změnu. Nebuďme otroky gigantů a chovejme se jinak. Pomozme snížit negativní dopady na naše životní prostředí. Důkladně separujme plastové obaly a vyhýbejme se plastovým výrobkům. Zvažme kupování balené vody. Vždy až 90% plastových lahví na vodu není recyklovaných. Rozklad 1 PET láhve trvá více než 700 let, dokud se zcela rozloží.

Produkt roku 2016Pořiďte si raději výrobník domácí perlivé vody SodaStream JET, který znovu získal ocenění Produkt roku 2016 a naplňte ho vodou z kohoutku. Bude to nejlepší volba pro životní prostředí, pro vaši peněženku, a hlavně pro zdraví. Vždy i standardy pro vodu z kohoutku mají přísnější normy než pro balenou vodu.

Aby se balená voda dostala ke svým spotřebitelům musí se zabalit. Uvádí se, že při výrobě balené vody se každý rok použije 2,7 milionů tun plastické hmoty. Zabalená voda se musí kamionovou dopravou, která znečišuje zplodinami a hlukem, přepravit do obchodů. Z obchodů se zas nejvíce převáží domů auty ...
Využijme tento čas na to, abychom se všichni přičinili k záchraně naší krásné planety v zájmu naší společné budoucnosti. Už i v dávné minulosti předsokratovský filozof Thálét z Milétu věděl, o čem mluví: "Principem všech věcí je voda, z vody je vše a vše se do vody vrací."

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist