Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pitný režim je třeba si hlídat i v zimě

15. únor 2021  České nápoje   komentáře (0)  248 x

I když se nad tím možná moc nezamýšlíme, na pitný režim je důležité dbát i v zimě. Tělo nás sice v tomto období někdy klame pocitem, že nám nic nechybí, dostatek tekutin však potřebujeme po celý rok. Abychom si udrželi dobrou kondici a předešli zdravotním problémům, je dobré se držet osvědčených zásad.

Pitný režim je třeba si hlídat i v ziměPitný režim je třeba si hlídat i v zimě

Nečekejte na pocit žízně

V zimním období se tolik nepotíme a také dostáváme méně „varovných signálů“ v podobě pocitu žízně. Navíc, v chladném suchém vzduchu ztrácíme víc vody dýcháním. Abychom předešli zbytečným nepříjemnostem či komplikacím, které z případné dehydratace mohou vzejít, je dobré vypít denně alespoň 2 litry tekutin. Samozřejmě, káva, černý čaj a alkohol se do pitného režimu nepočítají. Abyste nezapomněli na pravidelný přísun a měli pod kontrolou množství vody, které vypijete, připravte si ji do lahve nebo karafy a popíjejte průběžně během celého dne.

TIP SodaStream

Na pitný režim pamatujte, i když se chystáte mimo domov. Přibalte si s sebou designové lahve na vodu SodaStream My Only Bottle. Díky objemu 0,6 litrů jsou malé i lehké zároveň a snadno se vejdou do kabelky či tašky. Ať se s nimi vydáte do práce, na cesty nebo za sportem, budete je mít stále při ruce. Jsou opakovaně plnitelné a vyrobené z Tritanu bez BPA, který je vysoce odolný vůči nárazům nebo poškrábání a vydrží i extrémní zátěž, jako je například časté mytí v myčce na nádobí. Oproti nevzhledným lahvím z jednorázového plastu budou pro vás i elegantním doplňkem. K dostání jsou v růžovém, modrém a černém provedení nebo jako sportovní varianta v tyrkysovém.

Doporučená maloobchodní cena lahve MOB 0,6 l na vodu s sebou je 359,- Kč.

Vyvarujte se příliš horkých nápojů

Ačkoliv pocit chladu v nás přirozeně vyvolává potřebu po zahřátí, odborníci na výživu doporučují spíše nápoje pokojové teploty. Ty horké totiž způsobí, že se začneme potit a tělo se snaží opět ochladit. Ideálním nápojem je voda – je pro organismus nejpřirozenější a nejčistší. Komu nevyhovuje chuť čisté vody, může si ji ochutit kousky ovoce či ovocnou šťávou.

TIP SodaStream:

Pokud máte rádi vodu s bublinkami, vše vám zjednoduší plně automatický výrobník domácí perlivé vody SodaStream Spirit One Touch. Díky systému „Snap-Lock“ je uchycení lahve jednoduché a bez potřeby šroubovaní. Další kroky už jsou automatické, stačí zvolit podle chuti jeden ze tří přednastavených režimů perlivosti – jemný, střední nebo silný a výrobník vše sám dokončí. Pokud chcete vidět, jak vše funguje, můžete využít názorného videa:

 

Průběh automatického procesu perlení vody zobrazují světelné diody. Za zmínku rozhodně stojí i další praktické výhody – systém SodaStream vám odlehčí od častých návštěv obchodů, což oceníte nejen v období, kdy zůstat doma je bezpečnější. Ušetří také nemalé prostředky – cena za litr doma připravené perlivé vody se totiž pohybuje kolem částky 2,57 Kč. Balení obsahuje samotný výrobník s napájecím adaptérem, bombičku s potravinářským plynem CO2 až na 80 litrů perlivé vody a tlaku odolnou nápojovou lahev ze zdravotně nezávadného plastu bez BPA. A nakonec, čistý elegantní tvar výrobníku Spirit One Touch v decentní černé nebo sněhově bílé barvě s jemnými detaily nerezu si najde místo v každém interiéru.

Doporučená maloobchodní cena modelu Spirit One Touch je 3 199,- Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist