Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Světový den nealkoholických koktejlů se zrodil v České republice

15. květen 2018  České nápoje   komentáře (0)  300 x

Oslavte příchod léta netradičně namíchanými nápoji bez obsahu alkoholu. V sobotu 16. června propukne historicky první Světový den nealkoholických koktejlů. Stejný den se již poosmé koná i mezinárodní soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink (MGD). Staňte se pro tyto dny také barmanem a nechte se unést nekonečným množstvím variací a chutí. Připravte originální drink pro celou rodinu a své blízké.

Světový den nealkoholických koktejlů se zrodil v České republiceSvětový den nealkoholických koktejlů se zrodil v České republice

Nealkoholické koktejly letos poprvé oslaví svůj světový den, který vznikl v Česku. Zapojte se do oslavy drinků bez kapky alkoholu. Vyzkoušejte si něco nového, naservírujte blízkým vlastnoručně vyrobený drink a vykouzlete jim úsměv na tváři stejně tak, jako se o to budou snažit další lidé u nás i po celém světě. Originální koktejl osvěží v nadcházejících letních dnech, potěší svým vzhledem a je vhodný naprosto pro každého a pro jakoukoliv příležitost.

Neodolatelný nápoj zvládne hravě připravit každý. Stačí dát průchod tvořivosti a fantazii. Vyzkoušejte netradiční ingredience, jako například bylinky a oslňte hosty speciálním drinkem, který si oproti alkoholické variantě může vychutnat opravdu kdokoliv!

Světový den nealkoholických koktejlů, který podporuje stávající trend zdravého životního stylu, si užijete každoročně vždy třetí červnovou sobotu. Podnět k zahájení jeho oslav vzešel od Mezinárodní barmanské asociace (IBA), k čemuž se vyjádřil její prezident Aleš Svojanovský Obliba nízkoalkoholických a nealkoholických koktejlů v posledních letech setrvale roste. Světoví top barmani kladou na práci s nimi velký důraz a v jejich barech se již nealkoholické drinky kvalitou a užitou kreativitou vyrovnají těm alkoholickým. Ustanovení Světového dne nealkoholických koktejlů proto vnímám jako logický příspěvek k tomuto globálnímu trendu a společnost Karlovarské minerální vody díky aktivitám spojeným se značkou Mattoni jako jednoho z výrazných hráčů na poli nealkoholických koktejlů.“

Světový den nealkoholických koktejlů vyvrcholí 16. června 2018 osmým Mistrovstvím světa Mattoni Grand Drink 2018. To se koná pod záštitou Mezinárodní barmanské asociace (IBA). Oficiální vodou IBA, určenou k přípravě koktejlů, se stala díky svým vlastnostem a unikátní chuti přírodní voda Mattoni, která v koktejlu ideálně nese a maximálně rozvíjí všechny jeho nuance a vůně.

Soutěž a vyhlášení vítězů tradičně završí zábavný Mattoni koktejl festival, který proběhne ve stejný den na Staroměstském náměstí v Praze. Zde budou mít diváci možnost ochutnat jedinečné nealkoholické koktejly, poznat současné trendy v barmanské branži a užít si skvělou hudební show. Těšit se budou moct na Portless, Pavla Calltu, Báru Polákovou, Sebastiana a na Chinaski. Celou show bude provázet moderátorka Zorka Hejdová.

Pro inspiraci – vítězný koktejl Jiřího Boháče v národním kole MGD 2018

IQ Mattoni

Ingredience:

  • 50 ml Klamathu Sol semilla (1 g/dl neperlivé vody)
  • 50 ml čaje White Anastasia Kusmi tea (4 g/dl neperlivé vody)
  • 20 ml mateřídouškového sirupu Cameljus
  • 5 ml limetového freshe
  • 120 ml Mattoni perlivé

Ozdoba: ovocný špíz

Postup přípravy:

Do láhve nalijeme Mattoni perlivou a necháme vychladit v nádobě s ledem. Do míchací sklenice nalijeme Klamath, čaj, limetový fresh a mateřídouškový sirup, zasypeme ledem a pečlivě promícháme barovou lžící. Přes sítko nalijeme do láhve a ozdobíme špízem z jahod a borůvek. Láhev nechte v chladící nádobě a popíjejte z menších skleniček.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Kde se diskutuje?

5.8.2018 15:20
Chody: Permanent Beer Fest

26.2.2018 15:30
Chody: Zlatý Bažant Nealko už se nebude vařit

24.12.2017 09:27
Cibulka: Bohemia Sekt

17.12.2017 08:28
Schovánková: Bohemia Sekt

27.11.2017 10:27
Cibulka: Bohemia Sekt

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist