Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

V sobotu 1. dubna startuje sezóna v Muzeu Mattoni

29. březen 2017  České nápoje   komentáře (0)  446 x

Muzeum stáčení minerálních vod a minerálky Mattoni v obci Kyselka vstupuje do své druhé sezóny. Prvních deset návštěvníků, kteří do muzea po otevření v sobotu 1. dubna zavítají, si stálou expozici prohlídne zcela zdarma a jubilejní čtyřtisící návštěvník si odnese originální dárek v podobě knihy Historica Mattoni. Letos poprvé se výletníci mohou do Kyselky dopravit také po železnici - na historické vlečce z roku 1895 přibydou k nákladním soupravám s minerálkami Mattoni také sezónní osobní vlaky.

V sobotu 1. dubna startuje sezóna v Muzeu MattoniV sobotu 1. dubna startuje sezóna v Muzeu Mattoni

Karlovarské minerální vody otevřely Muzeum Mattoni v obci Kyselka v červenci loňského roku ve zrekonstruovaném objektu známém jako Löschnerův pavilon. Ten v době svého vzniku sloužil jako provozovna pro stáčení minerální vody ze stejnojmenného pramene. Doposud navštívilo stálou expozici mapující historii slavné značky téměř 4000 lidí. Na jubilejního návštěvníka v muzeu čeká hodnotná odměna v podobě knihy Historica Mattoni a prvních deset návštěvníků po otevření 1. dubna bude mít vstup zdarma. „Zájem o muzeum byl opravdu velký již od jeho otevření. Po uvedení seriálu Já, Mattoni v České televizi se ještě zvýšil a proto jsme loni prodloužili otevření až do konce listopadu. Se začátkem nové sezony se tak těšíme na našeho čtyřtisícího návštěvníka,“ upřesňuje Kristína Simkaničová, PR manažerka společnosti Karlovarské minerální vody.

Historickým motorákem v létě do Kyselky

Osobní železniční doprava do Kyselky skončila v roce 1935. Po obnovení provozu vlečky v úseku Vojkovice – Kyselka v roce 2012 se na trať podél Ohře vrátily nákladní vlaky s minerálkami a veřejnost ji mohla využívat alespoň v rámci občasných nostalgických jízd. Pro letošní sezónu se České dráhy a Karlovarské minerální vody domluvily na provozu pravidelného vlakového spoje z Karlových Varů do Kyselky. Historický motorový vůz nazývaný železničářskou hantýrkou „singrovka“* bude na trati Karlovy Vary – Vojkovice – Kyselka a zpět jezdit od 1. července každou sobotu po dobu letních prázdnin. První prezentační jízda se však uskuteční již 27. května.

Překvapení na Festivalu muzejních nocí

Letošní 13. ročník Festivalu muzejních nocí proběhne od 19. května do 10. června 2017 a po celé republice se do něj zapojí řada kulturních institucí včetně Muzea Mattoni.
To si pro své návštěvníky připravilo na první festivalový víkend velké překvapení, související se seriálem Já, Mattoni.

Stálá expozice muzea

Expozice muzea nabízí řadu historických dokumentů a dobových reálií, jako jsou fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, mapy, projekty realizovaných staveb. Součástí muzea jsou ale i interaktivní výstavní předměty a moderní technologie, které zpestří návštěvu muzea zejména dětem. V muzeu nechybí ani rozsáhlá sbírka historických lahví na minerální vodu nebo sbírka etiket, zdobící lahve Mattoni v minulosti i současnosti.

Unikátem vztahujícím se k regionu je pak originální hodinový stroj z 16. století z věže kostela v Radošově, dnešní součásti obce Kyselka.

* Foto a podrobnosti o motorovém voze viz např. http://singrovky.karel-loko.net/index.htm

Informace pro návštěvníky

Otvírací doba:

od dubna do října, každý den kromě pondělí v čase od 9 do 17 hod

Více informací na www.mattonimuzeum.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist