Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Výsledky Karlovarských minerálních vod za rok 2018

25. březen 2019  České nápoje   komentáře (0)  388 x

Karlovarské minerální vody (KMV) mají za sebou přelomový rok novodobé historie. Skupina opět zvýšila tržby, v meziročním srovnání o 6 % na celkovou hodnotu 8,8 miliardy korun*, a ukazatel EBITDA vzrostl o 21 %*. V průběhu roku také získala licence a převzala aktiva společnosti PepsiCo v ČR, SR a Maďarsku. Středoevropská skupina se sídlem v Česku loni vyrobila více než jednu miliardu lahví. Rok 2018 je již čtvrtým rekordním rokem v řadě. Na fenomenálních výsledcích mají svůj podíl investice do výrobních kapacit i loňské teplé počasí.

Výsledky Karlovarských minerálních vod za rok 2018Výsledky Karlovarských minerálních vod za rok 2018

Rok 2018 byl pro KMV opravdu výjimečným. V naší více než 140leté historii jsme začali psát zcela novou kapitolu a stali jsme se lídrem na trhu nealkoholických nápojů ve střední Evropě,“ shrnuje Alessandro Pasquale, generální ředitel KMV.

Převzetí operací PepsiCo v ČR, SR a Maďarsku

V průběhu roku 2018 antimonopolní úřady v Maďarsku, Slovensku a České republice postupně udělily skupině KMV povolení pro získání licence a převzetí aktiv společnosti PepsiCo. KMV se tak stala největším distributorem nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Se svými 11 závody a 2 400 zaměstnanci je skupina KMV regionálním lídrem trhu. „Sloučili jsme dva úžasné týmy a také dvě skvělá portfolia značek a produktů. Spojení našich kompetencí je zárukou dlouhodobého úspěchu,“ řekl k akvizici Alessandro Pasquale.

Úspěšné zahraniční operace

V Rakousku je skupina KMV (Waldquelle) dvojkou v sektoru přírodních minerálních vod a na třetí pozici v ochucených vodách. Na Slovensku drží skupina KMV pozici jedničky na trhu přírodních minerálních vod – značka Magnesia je zde nejprodávanější minerální vodou. V Bulharsku v roce 2017 převzala skupina KMV společnost Quadrant Beverages JSC., která je v Bulharsku mj. oficiálním výrobcem a prodejcem produktů společností PepsiCo. V Maďarsku je lídrem na trhu přírodních minerálních vod prostřednictvím společnosti Szentkirályi-Kékkúti Mineral Water Ltd. „Už druhým rokem jsme zde výrazně investovali. Po roce 2017, kdy jsme do stáčírny Kékkúti instalovali jednu z nejmodernějších technologií na míchání sirupů v Maďarsku v hodnotě 2,6 milionu EUR, jsme v roce 2018 rozšířili výrobní kapacitu stáčírny Szentkirályi v celkové hodnotě 7 milionů EUR,“ upřesňuje Alessandro Pasquale. Skupina pokračovala v exportních aktivitách, své výrobky vyváží do téměř dvaceti zemí.

Udržitelný byznys a cirkulární ekonomi

Z pozice lídra trhu si KMV uvědomuje svou odpovědnost a usiluje o udržitelné
podnikání. V České republice společnost KMV stála u zrodu pracovní skupiny Zálohujme.cz, jejíž studie prokázaly výhodnost zavedení zálohového systému na PET lahve a plechovky. Cílem systému je lokální uzavření koloběhu PETu, umožnění
recyklace do nových lahví a tím i zvýšení udržitelnosti celého nápojového odvětví
zavedením principů cirkulární ekonomiky. KMV na tomto projektu spolupracuje mimo jiné s Institutem cirkulární ekonomiky (INCIEN) a Fakultou technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha.

Jako přípravu na plnění náročných cílů Evropské unie, uvedla společnost na trh nový ekodesign lahve Mattoni Eco Sport, vyrobené z 50 % z recyklovaného PETu.


* Údaje za celou dosavadní mezinárodní skupinu KMV, do kterých není promítnuto převzetí aktiv PepsiCo v ČR, SR a Maďarsku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist