Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Šumavěnka

30. leden 2017  Richard Chodora   komentáře (0)  31613 x

Ač název dnešního článku může dedukovat pojednání o nějaké dechové kapele ze Šumavy, není tomu tak. V začátcích jsem jako doplňující sortiment Pivní prodejny Pod Zelenou Horou chtěl nějakou dobrou limonádu. Volba postupně padla na produkty sodovkárny Koli Kolín, pivovarů Primátor či Černá Hora. Bohužel všechny obsahují alespoň konzervanty, některá i umělá barviva či sladidla, takže chemický koktejl je zaručen.

ŠumavěnkaŠumavěnka

Při svých toulkách po minipivovarech jsem samozřejmě nemohl vynechat Starou školu v Chudenicích, kde v chladící vitríně poprvé spatřuju mně neznámé logo limonád v podivném tvaru láhve. Našel jsem si na webu kontaktní údaje na pana Duška, jehož je projekt šumavské limonády dítětem a jelikož Šumavěnka má svůj domov nedaleko (cca 50 km) nebyl problém limonády dovézt na ochutnání.

Protože čeští výrobci nebyly schopni splnit požadavky zejména na složení výrobku, poohlédl se pan Dušek v sousedním Bavorsku. A tam, světe div se, to jde. Zprvu byly limonády vyráběny v pivovaru ve Freyungu, postupem času přišla změna a v současné době jsou produktem pivovaru v Grafenau. Dalo by se říci, že Šumavěnka je první česká létající sodovkárna.

V restauraci

Původní receptury jsou vlastní, postupem času došlo k sladění s limonádami výrobce. Z každého se vzalo to lepší. Dnes se tedy můžeme těšit z devíti produktů pod značkou Šumavěnka. První čtyři: pomeranč, citron, kola-mix a malina doplnily: grep bez cukru pro diabetiky (zde bohužel nějaké to sladidlo najdeme), broskev ice tea, sodovka a perlivé jablko 50%, neperlivé višeň-jablko se 49% podílu ovoce a dva 100% džusy.

Limonády zakoupíte výhradně ve skleněných obalech, na PETky zapomeňte. Jedná se zejména o půllitrové lahve se šroubovacím uzávěrem, takže Vám po otevření obsah hned tak nezvětrá. Některé hotelové a restaurační provozy si vyžádaly i třetinkové sklo. Sudovou Šumavěnku Oranž můžete zatím ochutnat jen v občerstvení na nádvoří hradu Rabí, které provozuje pan Dušek.

Na Rabí

V současné době limonády Šumavěnka odebírá cca 50 - 60 především restauračních zařízení. Zařadíte se mezi ně i Vy. Pokud někde na Šumavěnku narazíte, doporučuju její ochutnání, stojí to za to.

Cola Mix

Šumavěnka Cola Mix Cool& Look&

Limonáda s colovou a pomerančovou příchutí obsahuje pitnou vodu ze Šumavy, cukr, oxid uhličitý, 3% pomerančového džusu z koncentrátu, pomerančový extrakt, barvivo E150d, regulátory kyselosti: kyselinu citrónovou a kyselinu fosforečnou, přírodní aroma, kofeinové aroma, konzervační látku: kyselinu askorbovou (vitamín C), stabilizátor: mouku ze semen svatojánského chleba. Je bez umělých sladidel

Dobrá Oranžáda

Šumavěnka Dobrá Oranžáda

Limonáda s pomerančovou příchutí obsahuje pitnou vodu ze Šumavy, cukr, oxid uhličitý, 3% pomerančového džusu z koncenrátu, pomerančový extrakt, regulátor kyselosti: kyselinu citrónovou, přírodní aroma, stabilizátor: gueranovou mouku, barvivo: beta-karoten; antioxidační látku: kyselinu askorbovou (vitamín C). Je bez umělých sladidel.

Šumavěnka Babiččina Citronáda
Babiččina Citronáda

Limonáda s citrónovou příchutí obsahuje pitnou vodu ze Šumavy, cukr, oxid uhličitý, 7% citrónové šťávy z koncentrátu, přírodní citrónové aroma, regulátor kyselosti kyselinu citrónovou, přírodní aroma. Je bez umělých sladidel a taková, jakou si ji pamatujete!

Dobrá Malina

Šumavěnka Dobrá Malina

Limonáda s malinovou příchutí obsahuje pitnou vodu ze Šumavy, cukr, oxid uhličitý, 8% malinového džusu z koncenrátu, přírodní aroma, regulátor kyselosti: kyselinu citrónovou. Je bez umělých sladidel a bez syntetických barviv

Šumavěnka Višeň-Jablko

Ovocný nesycený střik s podílem ovoce 49%. Obsahuje pitnou vodu ze Šumavy, 7% višňovového džusu z koncentrátu, 42% jablečného džusu z koncentrátu a přírodní aroma.

Šumavěnka Grapefruity Light

Nízkoenergetická limonáda bez cukru, s podílem ovoce 5%. Obsahuje pitnou vodu ze Šumavy, 3% grapefruitovéh džusu z koncentrátu, pomerančový džus z koncentrátu, citrónovou šťávu z koncentrátu, oxid uhličitý, regulátor kyselosti: kyselinu citrónovou, grapefruitové aroma, sladidla: cyclamát sodný, aspartam, acesulfam-K, antioxidační látku: kyselinu askorbovou (vitamín C), pektin a mouku ze semen svatojánského chleba.

Šumavěnka Jablko

Ovocný sycený střik s podílem ovoce 50% obsahuje 50 % jablečného džusu z koncentrátu, pitnou voda ze Šumavy a oxid uhličitý.

Šumavěnka Čaj s broskví

Nesycený nealkoholický nápoj obsahuje broskvový džus, výtažek z černého čaje, pitnou voua ze Šumavy, přírodní aroma, regulátor kyselosti: kyselinu citrónovou a konzervační látku E202.

Šumavěnka Bublinka

Perlivá voda obsahuje pitnou vodu ze Šumavy, přírodní solanku a oxid uhličitý.

Šumavěnka Pomerančový Džus 100%

Pomerančový džus z koncentrátu obsahuje šťávu z pomerančového koncentrátu bez přidání cukru a konzervantů.

Šumavěnka Jablečný Džus 100%

Jablečný džus z lisovaných jablek obsahuje šťávu z čerstvě lisovaných jablek bez přidání cukru a konzervantů.

Pivo NepomukNepomuk Weissbier

Jako doplňkový sortiment se spolu s limonádami Šumavěnka distribuuje pivo Nepomuk, pšeničné pivo světlé, svrchně kvašené, s 5,2 % obj. alkoholu obsahuje pitnou vodu ze Šumavy, pšeničný slad, ječný slad, chmel, chmelový extrakt a jemné kvasnice

Šumavěnku najdete zejména na Facebooku.

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.16 hvězdiček / Hodnoceno: 51x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist