Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Unikátní destilát Opus Magnum

2. květen 2022  České nápoje   komentáře (1)  2928 x

Sedm let zrání. Sto číslovaných lahví. Sítotisk na lahvi s příměsí pravého zlata. To je Opus Magnum: jedinečná brandy, kterou nyní v luxusní edici nabízí oceňovaný řemeslný lihovar Palírna Radlík.

Unikátní destilát Opus MagnumUnikátní destilát Opus Magnum

Mnohonásobný držitel trofejí z tuzemských i mezinárodních soutěží destilátů uvádí na trh exkluzivní edici brandy, která se na českém i světovém trhu objevuje jen výjimečně. Opus Magnum představuje momentální vrchol palírny s čtyřiadvacetiletou tradicí.Brandy jako je Opus Magnum vznikne jednou za život,“ říká za Palírnu Radlík Kamil Kutina – jeden z nejrespektovanějších destilatérů v Česku a místopředseda Unie destilatérů ČR.

V roce 2014 jsme vypálili šarži vínovice, která slibovala výjimečný potenciál,“ popisuje Kutina proces, který ke vzniku edice Opus Magnum vedl. „Část vínovice jsme proto uložili do dubového sudu, aby mohla vyzrát v brandy.“ A zatímco brandy v sudech získávala na hodnotě, její čirá vínovicová forma na povrchu sbírala medaile v bezpočtu tuzemských a světových soutěží.

Trvalo sedm let, než brandy v sudech dozrála do své dokonalé formy. V chuti je Opus Magnum velkorysý a plný výzev. Výraznému buketu vládne čokoláda a oříškové tóny. Rozeznatelné jsou i vyzrálé hrozny, které podtrhuje jemná dubová tříslovina.

Brandy dostala jméno Opus Magnum: jednak díky své specifické zlatavé barvě, jednak na počest díla alchymisty Edwarda Kelleyho, který kdysi v Jílovém u Prahy kousek od Radlíku hledal jinou dokonalou formu: Kámen mudrců, čili proměnu běžných kovů ve zlato... což není tak daleko od umění destilatérství.

Alchymistický odkaz odráží i potisk lahve s vyobrazením dobových symbolů. A nejde jen o odkazy: každý exemplář potisku na stovce číslovaných lahví obsahuje barvu s příměsí pravého zlata. To vše odkazuje k procesům, za nichž alkohol vzniká, stejně jako k unikátní měděné destilační aparatuře, která radlické palírně dominuje – a dává jí nádech tajuplné alchymistické dílny.

Pouze sto kusů unikátního brandy uvede Palírna Radlík na trh již tento pátek 29. dubna za cenu 3.950 Kč. Padesát kusů si budou moci zájemci objednat přímo v internetovém obchodu palírny a druhou polovinu pak v nabídce specializovaného obchodu s pálenkami Lihovárek.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (1)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Chody

pondělí, 2. květen 2022
13:32

Chody

Došlo mailem: Zdá se, že tato lahev zaujala. Nečekali jsme to, byla během 5 hodin vyprodána.


Napsal: Chody [Odpovědět]ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist