Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Země Živitelka

7. září 2016  Richard Chodora   komentáře (0)  2428 x

Po loňském ročníku výstavy Země Živitelka jsem letos ani neplánoval letní návštěvu Českých Budějovic. Ale situace vyplynula taková, že v pátek 26. srpna sedáme na rychlík Českých drah, který nás poměrně na čas doveze na místo. Abych se přiznal, letos jsem se chtěl této zemědělské výstavě podívat na zoubek z hlediska poměrně nového webu ČeskéNápoje. Tedy nejen s ohledem našeho českého zlata, ale i ostatních nápojů, kterých jsem si v minulosti moc nevšímal.

Země ŽivitelkaZemě Živitelka

Po loňském ročníku výstavy Země Živitelka jsem letos ani neplánoval letní návštěvu Českých Budějovic. Ale situace vyplynula taková, že v pátek 26. srpna sedáme na rychlík Českých drah, který nás poměrně na čas doveze na místo. Abych se přiznal, letos jsem se chtěl této zemědělské výstavě podívat na zoubek z hlediska poměrně nového webu ČeskéNápoje. Tedy nejen s ohledem našeho českého zlata, ale i ostatních nápojů, kterých jsem si v minulosti moc nevšímal. Tak začíná článek z Českých Budějovic na mateřském serveru PIVNÍ|INFO.

Země Živitelka 2016

Z pohledu ostatních nápojů jsem maličko zklamán. Samozřejmě se konala prezentace různých výrobců vín, sem tam nějaký ten sirup, mošt, káva či čaj. Dle mého skromného názoru ale zůstaly opomenuty limonády, minerálky, cidery. Kde jsou výrobci těchto produktů. Nepotřebují se ukázat?

Země Živitelka 2016

Obyčejný konzument tak zná všude přítomné produkty Coca Coly, Pepsi či z minerálek Mattonku. V hitlermarketech pak patoky, kde snad i voda je ve složení vzácností :(  Není právě taková výstava jak dělaná proto ukázat i jiné menší české výrobce? Koli, ZON či nějakou úplně malou sodovkárnu? Nebylo by dobré ochutnat třeba Hanáckou kyselku, jestli tedy ještě existuje?

Země Živitelka 2016

A co Cidery? Stačí těm "rukodělným" specializované prodejny? Nechtějí se ukázat i před plebsem? Vždyť otěže jejich propagace na sebe vzali vesměs významní pivovarští hráči. Schválně jaký cider jste už ochutnali - Kingswood, Strongbow nebo Somersby? Možná jste četli o F.H.Prager, ale víte jak chutná? Já ne, ještě jsem na něj nenarazil, respektive někde ve farmářském obchodě možná ano, ale proč hned kupovat celou láhev. Vím letos se konaly první slavnosti cideru, ale kdo by kvůli tomu cestoval do našeho hlavního města?

Země Živitelka 2016

Existuje nějaká akce, kde by se daly tyto nápoje ochutnat? Výstava či slavnosti. Sem tam se dá něco koštnout na pivních slavnostech, ale tam je to jen jako doplňkový sortiment. Existuje někde ve světě akce, která by se věnovala různému druhu pití a nápojářskému průmyslu? Nebo dokonce u nás?

Něco málo fotek z výstavy Země Živitelka naleznete zde...

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist