Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Akcie znojemského pivovaru šly na dračku

1. únor 2021  České nápoje   komentáře (0)  1193 x

V prosinci upsal Znojemský městský pivovar (ZMP) 500 kusů akcí v nominální hodnotě 10 000 Kč. Především místní si je rozebrali během jediného týdne a pomohli tak obnovit tradici „právovárečných měšťanů“. Získané prostředky pomůžou financovat další rozvoj pivovaru a vybudování pivovarské reZtaurace.

Akcie znojemského pivovaru šly na dračkuAkcie znojemského pivovaru šly na dračku

Poslední zájemci si vyzvedli své akcie tento týden a celý proces tak byl ukončen. Peníze získal ZMP metodou, která se vrátila po sto letech – měšťané se stali akcionáři místního pivovaru. Jejich nadšení pomůže vybudování pivovarské reZtaurace v areálu pivovaru tak, aby všichni Znojmáci dostali možnost vychutnat si nejčerstvější řemeslné pivo přímo z pivovaru v kombinaci s moderní gastronomií. Její otevření plánují pivovarští na květen.

„Nejdříve jsme mysleli, že upíšeme sto kusů akcií. Ty ale zmizely za jediný den, rozhodli jsme se tedy být odvážnější a původní emisi hned zpětinásobili. Vyplatilo se, všechny akcie si zájemci zarezervovali za nějakých 181 hodin. To je mimochodem doba, kterou náš ležák stráví na spilce před tím, než se stočí do sudů. Celé nás to těší dvojnásob, protože naším cílem nebylo jen získat prostředky na rozvoj, ale zároveň vybudovat silnou komunitu místních pivovarských patriotů, kteří nám pomůžou psát nové stránky historie pivovaru ve Znojmě. Ohromný zájem dokazuje, že se nám to povedlo,“ říká ředitel ZMP Miroslav Harašta.

ZMP navázal na historický vývoj, kdy se původní právováreční měšťané stávali akcionáři a společně provozovali nové pivovary. Tak je známe třeba v podání pánů Hrušínského nebo Čepka v populárních Menzelových Postřižinách. I samotné akcie byly vytvořeny na rozdíl od dnešních zvyklostí v reálné, papírové podobě.

Majitelé ZMP kladli důraz na úzké sepětí s místní komunitou od začátku, což se vyplatilo i během koronavirové pandemie. „Velký zájem o to, stát se členem naší pivovarské rodiny, nám obzvláště v této době udělal obrovskou radost a vlil novou energii do žil a chuť dál pivovar ve Znojmě rozvíjet,“ dodává M. Harašta.

Novopečení spolumajitelé nejen získají podíl ve společnosti Znojemský městský pivovar a.s., ale investují své peníze do stabilního odvětví pivovarnictví. Navíc získají i řadu výhod, které ve svém důsledku mohou daleko převýšit velikost jejich vkladu. Každý obdrží akcionářskou kartu, která znamená VIP 10% slevu na výrobky pivovaru i na konzumaci ve všech gastronomických provozech ZMP (hoZPoda, reZtaurace, biZtro, teraZa, Zahrádka). Zároveň dostane pozvánku do VIP sekce v rámci tradiční pivních slavností ve Znojmě a záruku přednostního a zvýhodněného přístupu ke všem speciálům pivovaru. Může se těšit i na speciální nabídky pouze pro akcionáře nebo třeba pivo k narozeninám.

Vedení znojemského pivovaru ale neusíná na vavřínech a už zveřejnilo další plány. „Kromě otevření nové reZtaurace nás letos čeká vaření šesti nových unikátních sezónních speciálů a pokud to situace dovolí, naplánovali jsme přímo v pivovaru kulturní program na celé léto,“ uzavírá Miroslav Harašta.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist