Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Český pivní festival obohatí řemeslné pivo od domovařičů

14. květen 2018  České nápoje   komentáře (0)  2432 x

Stovky výhradně českých piv, čepovaných do skla, mohou degustovat návštěvníci Českého pivního festivalu 2018, který začal v Praze na Letenské pláni. Výběr toho nejlepšího od českých mini, mikro a středně velkých pivovarů doplňují piva uvařená domovařiči.

Český pivní festival obohatí řemeslné pivo od domovařičůČeský pivní festival obohatí řemeslné pivo od domovařičů

Z nejednoho českého domovařiče se časem stal úspěšný sládek nebo majitel pivovaru. Protože je v České republice pro doma uvařené pivo velmi přísná legislativa, připravil festival společný projekt s Cechem domácích pivovarníků a čtyřmi českými pivovary. Domácí sládci tak svá piva měli možnost uvařit v opravdovém pivovaru.

„Jsem opravdu hrdá na náš projekt Uvař si své pivo v pivovaru. Jeho prostřednictvím jsme čtyřem domovařičům splnili velký sen a návštěvníkům festivalu tak umožnili ochutnat další naprosto výjimečná piva,“ uvedla ředitelka festivalu Šárka Vávrová.

Společně s cenami ověnčenou sládkovou Dagmar Vlkovou si připila festivalovým ležákem Dvě Slepice, které na začátku března uvařily v jihočeské Blatné.

Na festivalu, který potrvá do 26. května, se uskuteční koncerty českých písničkářů, neformální workshopy „Na pivo s...“ a také výstava fotografií „Příběhy“, která vypráví příběhy dvanácti osobností pivovarského světa.

I letos budou moci návštěvníci formou online hlasování zvolit tři nejoblíbenější piva festivalu. Ta pak během posledního festivalového večera získají ocenění Bronzová, Stříbrná a Zlatá Gloria 2018.

Stokorunové vstupné zaplatí každý návštěvník jen jednou, se svou vstupenkou se může na festival libovolně vracet.

Slavnostního zahájení festivalu se zúčastnila také 1. náměstkyně primátorky hlavního města Prahy prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc., ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Ing. Martina Ferencová a vedoucí analytické laboratoře Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského RNDr. Jana Olšovská, PhD.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist